Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Odpowiedź AMD na Atoma. Notebook za 430$

Którego sercem jest układ Athlon 2650e. Wcześniej zaprezentowano niewielkie desktopy wyposażone w powyższy procesor, za cenę zaledwie 298$. Owszem, 'atomowe’ netbooki potrafią kosztować sporo mniej (w przyszłym roku cena najtańszych ma się kształtować w przedziale 200-250USD) ale w wypadku omawianego komputera mamy do czynienia z notebookiem, choć niewielkim i energooszczędnym (nie jest to jednak netbook!). eMD620-5777 to 14.1? matryca,

160 GB dysk twardy oraz nagrywarka DVD. Taktowanie procesora wynosi, podobnie jak u rywala 1.6 GHz, pobór energii jest jednak większy – równy 15W, poza tym system wyposażono w 1 GB pamięci oraz układ graficzny ATI Radeon x1200, który korzysta z pamięci zainstalowanej w notebooku. Firma Emachines nie podała jaki system operacyjny jest preinstalowany w komputerze (produkt pojawi się w sprzedaży w Best Buy prawdopodobnie jutro), specyfikacja sugeruje coś innego niż Windows Vista.
eMD620-5777, jak widać, jest prostym, tanim notebookiem, który za $430 oferuje komfort pracy typowego komputera przenośnego, jednocześnie zapewniając odpowiednią wydajność w większości dzisiejszych aplikacji biurowych, multimedialnych itp. Teraz kolej na kolejny krok, czyli platformę zbliżoną parametrami do intelowskiego Atoma, aby konkurencja na rynku wzrosła, ceny spadły i ludziom żyło się lepiej.

Dodaj komentarz