Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Nie tylko dla strażaków – odkurzacz strażacki z pompą zanurzeniową Starmix HS PA-1455 KFG-FW

Podtopiona piwnica, oczko wodne potrzebujące oczyszczenia czy w końcu wielkie kałuże wody na tarasie to problemy, które mogą zdarzyć się każdemu, szczególnie wczesną wiosną, gdy topniejący śnieg powoduje podniesienie wód gruntowych i lokalne podtopienia. W tego rodzaju sytuacjach doskonale sprawdzi się odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW wyposażony w pompę zanurzeniową o wysokiej sprawności.

Odkurzacz strażacki firmy Starmix nie jest przeznaczony wyłącznie dla służb ratowniczych, a dzięki wyjątkowej łatwości obsługi, doskonale sprawdzi się w każdym domu. Z kolei jego wysoka wydajność sprawi, że zarówno odkurzanie, jak i wypompowywanie wody przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji.

Moc i wszechstronność

Odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW, fot. Lange Łukaszuk
Odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW, fot. Lange Łukaszuk

Od typowego odkurzacza przemysłowego, Starmix HS PA-1455 KFG-FW odróżnia zastoswanie pompy zanurzeniowej o wydajności do 300 litrów cieczy na minutę. Znakomicie nadaje się on do całkowitego usuwania zarówno wody, jak i innych niepalnych płynów o różnym stopniu czystości, ponieważ dzięki zastosowaniu filtru poliestrowego, użytkownik ma pewność, że żadne zanieczyszczenia, które mogą zostać wciągnięte razem z cieczą, nie uszkodzą działającej pompy.

Maksymalna moc 2200 W jaką dysponuje HS PA-1455 KFG-FW pozwala na odsysanie wody z głębokości do 1,5 m, natomiast jeśli odsysamy wodę razem z powietrzem, wielkość ta może zwiększyć się aż do 8 metrów. Odessana woda trafia przez bawełniany worek do wykonanego ze stali nierdzwnej zbiornika o pojemności 55 litrów. Sama pompa wyposażona jest w czujnik poziomu wody, pozwalający automatycznie przerwać pracę w momencie zbyt niskiego lub zbyt wysokiego poziomu wody w zbiorniku. Z kolei umieszczony pod filtrem silnika pływak uniemożliwia przepełnienie zbiornika. By ułatwić nam późniejsze pozbycie się nagromadzonej w nim wody, zbiornik został wyposażony nie tylko w uchwyty do przenoszenia, ale również w przechyłowy system opróżniania. W przypadku gdy ilość wody znacznie przekracza pojemność zbiornika, możemy ją na bierząco przepompowywać. Odkurzacz HS PA-1455 KFG-FW pozwala na odprwadzenie wody na odległość do 50 m oraz do wysokości 6 m.

Dwa w jednym

Jedną z najważniejszych cech odkurzacza strażackiego Starmix HS PA-1455 KFG-FW jest jego dwufunkcyjność. Może on służyć zarówno jako pompa, jak i standardowy odkurzacz przemysłowy, pozwalający usunąć zarówno mokre, jak i suche zanieczyszczenia. Dzięki temu użytkownik nie musi nabywać dwóch odrębnych urządzeń. Czyni to z HS PA-1455 KFG-FW narzędzie, które doskonale sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych i najbardziej wymagających warunkach.

Solidny i bezpieczny w każdym szczególe

Zabezpieczone przed działaniem wody gniazdko Schulko, fot. Lange Łukaszuk
Zabezpieczone przed działaniem wody gniazdko Schulko, fot. Lange Łukaszuk

Odkurzacz strażacki Starmix to również doskonale przemyślana konstrukcja. Każdy element jest dopracowany w najmniejszym szczególe tak, by maksymalnie podnieść komfort użytkowania. Znajdziemy tu zatem taśmę do mocowania węża, 8-mio metrowy kabel połączeniowy z włącznikiem bezpieczeństwa, dwa 5-cio metrowe węże (jeden do odsysania, a drugi do odpompowywania) czy wspomniane już wcześniej uchylne opróżnianie zbiornika. Całość umieszczona jest na solidnej i wytrzymałej ramie wyposażonej w kółka z systemem blokad. Pozwala to nie tylko łatwo przetransportować odkurzacz na miejsce, ale również zapewnia jego wyjątkowo stabilną pracę. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie osób pracujących z HS PA-1455 KFG-FW. By wyeliminować możliwość porażenia prądem podczas pracy w mokrym środowisku, przewód pompy został zabezpieczony przed możliwością działania wody. Zadbano również o bezpieczeństwo połączenia kabla z pompą – wykorzystane gniazdko oraz wtyczka Schuko są nie tylko wygodne w obsłudze, ale również wodoodporne. Dzięki temu, nawet w wysoce wilgotnym środowisku jakie występuje podczas roztopów, użytkownik ma gwarancję bezpieczeństwa.

Dane techniczne odkurzacza HS PA-1455 KFG-FW

Napięcie zasilające                                                   230V/50Hz

Moc max.                                                                   2200 wat z pompą

Przepływ powietrza max.                                          61 l/s

Podciśnienie max.                                                    248 mbar

Pojemność zbiornika max.                                        55 l brutto, 50 l pył, 43 l woda

Wymiary (dł x szer x wys)                                         47 x 57 x 100 cm

Waga                                                                         26,8 kg

Wydajność max. pompy                                            300 l/min

Wydajność max. w trybie normalnym                                  40 l/min

Wysokość pompowania w trybie normalnym max. 3 m

Wysokość pompowania w trybie odsysania max.   6 m

Odległość pompowania max.                                               50 m

Nr katalogowy                                                                       01 09 91

Odkurzacz strażacki HS PA-1455 KFG-FW

Dystrybutor: Lange Łukaszuk s. j. www.langelukaszuk.pl

Cena detaliczna brutto: 6119 pln

W jaki sposób radzić sobie z wodą nagromadzoną w trakcie wiosennych roztopów – radzi Radek Koźba z firmy Lange Łukaszuk:

Odkurzacz Starmix HS PA-1455 KFG-FW doskonale sprawdzi się przy usuwaniu wody z zalanej piwnicy, fot. Lange Łukaszuk
Odkurzacz Starmix HS PA-1455 KFG-FW doskonale sprawdzi się przy usuwaniu wody z zalanej piwnicy, fot. Lange Łukaszuk

„Wiosenne roztopy wiążą się najczęściej z większym lub mniejszym podniesieniem się poziomu wód gruntowych, co w wielu przypadkach może prowadzić do lokalnych podtopień, na które szczególnie narażone są piwnice oraz inne pomieszczenia położone poniżej poziomu gruntu. Sprawa ta jest o tyle poważna, że zaniedbanie kwestii zalanej piwnicy może zaowocowć nie tylko pojawieniem się na ścianach grzybów czy pleśni, ale również może powodować osiadanie budynku, a co często skutkuje naruszeniem jego struktury. By uniknąć tego typu problemów, ważne jest, by możliwie szybko usunąć zbierającą się wodę. Oczywiście pozbycie się dużej jej ilości bez profesjonalnego sprzętu jest nie tylko wyjątkowo uciążliwe, ale również bardzo niedokładne – zanim uda nam się oczyścić piwnicę, część cieczy zdąży już wsiąknąć w ściany. Dlatego też osobom, które mieszkają w miejscach, gdzie nagminnie występują lokalne podtopienia, polecamy odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW. Wygoda użytkowania oraz wysoka moc pozwolą nam szybko i komfortowo pozbyć się zalegającej wody. Dzięki możliwości przepompowania cieczy na odległość do 50 m unikniemy sytuacji, że wypompowana woda po kilku chwilach znowu znajdzie się w naszym domu. Sprawia to również, że nie ma konieczności przerywania pracy w celu opróżnienia pojemnika na zassaną wodę co nie tylko usprawni cały proces ale również oszczędzi nam trudu.”

Jak sprawnie oczyścić oczko wodne – radzi Radek Koźba z firmy Lange Łukaszuk:

Odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW pomoże nam bezproblemowo oczyścić przydomowe oczko wodne, fot. Lange Łukaszuk
Odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW pomoże nam bezproblemowo oczyścić przydomowe oczko wodne, fot. Lange Łukaszuk

„Oczko wodne pozwala znacznie wzbogacić wygląd naszego ogrodu. Niestety dla właścicieli posesji jego posiadanie wiąże się z koniecznością regularnego czyszczenia, ponieważ zaniedbane zamieni się z ozdoby w niezbyt estetyczny element krajobrazu. Czynność ta wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, pozwalającego nam usunąć wodę z oczka. Oczywiście, można wynająć w tym celu specjalistyczną ekipę, jednak wiąże się to z koniecznością okresowego ponoszenia kosztów, tym większych, im bardziej rozległe jest posiadane przez nas oczko wodne. Dlatego często lepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW. Dzięki swojej konstrukcji pozwoli nam on wypompować i jednocześnie przefiltrować wodę, oczyszczając ją z zanieczyszczeń. Po odłączeniu pompy posłuży nam jako zwykły odkurzacz przemysłowy, którym bez problemu odciągniemy znajdujące się na dnie błoto oraz śmieci. Duża moc ssania oraz łatwość obsługi sprawiają, że całość przebiegnie szybko i bez problemów. Kolejnym atutem odkurzacza HS PA-1455 KFG-FW firmy Starmix jest możliwość użycia przefitrowanej i oczyszczonej wody do ponownego napełnienia ogrodowej sadzawki, co pozwoli miedzy innymi na redukcję kosztów. Dodatkowo, w przeciwieństwie do specjalistycznych pomp, odkurzacz strażacki Starmix jest sprzętem wielofunkcyjnym, więc użytkownik będzie mógł wykorzystać jego zalety w wielu różnych sytuacjach, zarówno w przydomowym ogródku jak i podczas sprzątania garażu czy strychu.”

W jaki sposób radzić sobie z wodą nagromadzoną na tarasie – radzi Radek Koźba z firmy Lange Łukaszuk:

Usuwanie wody z zalanego tarasu przy pomocy odkurzacza Starmix HS PA-1455 KFG-FW, fot. Lange Łukaszuk
Usuwanie wody z zalanego tarasu przy pomocy odkurzacza Starmix HS PA-1455 KFG-FW, fot. Lange Łukaszuk

„Pozostałe po letnich ulewach kałuże wody zalegające na tarasie potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadające się popołudnie. Zmiast posiedzieć i zrelaksować się, korzystając z letniej pogody, często musimy najpierw pozbyć się wody, która w przypadku źle wykonanego tarasu, potrafi zamienić go w prawdziwy basen. Dodatkowo, zbyt długo zalegająca woda może spowodować nie tylko zawilgocenie tarasu ale również uszkodzenie fug. W takich przypadkach nieoceniony może okazać się odkurzacz strażacki HS PA-1455 KFG-FW firmy Starmix, dzięki któremu sprawnie pozbędziemy się niechcianej wody. Duża moc ssania oraz zbiornik o pojemności 55 l wyposażony w system łatwego opróżniania pomogą nam osuszyć taras i badzo szybko doprowadzić go do stanu w którym nie tylko będziemy mogli skorzystać z jego dobrodziejstw, ale również nie będzie on narażony na zniszczenie.”

Dodaj komentarz