Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Kontaktrony w oknach i drzwiach OknoPlus – sposób na bezpieczny dom

Bezpieczeństwo najbliższych oraz troska o dobytek to dla większości z nas kwestie priorytetowe. Z tego też względu bardzo dużą wagę przykładamy do ochrony domu przed złodziejami i inwestujemy w drogie systemy alarmowe. Firma OknoPlus, w trosce o nasz komfort oraz bezpieczeństwo, wprowadziła do swojej oferty kontaktrony. Te niewielkie czujniki otwarcia drzwi i okien pozwolą nam w niedrogi i skuteczny sposób zabezpieczyć się przed włamaniem…

Nasz dom to nasza twierdza Fot. OknoPlus
Nasz dom to nasza twierdza Fot. OknoPlus

Wielu z nas kieruje się w życiu zasadą, że nasz dom to nasza twierdza. We własnych czterech ścianach czujemy się przecież bezpiecznie, odgrodzeni jesteśmy od zgiełku i zagrożeń świata zewnętrznego. Zdarza się jednak, że coś zakłóci nasz spokój i zburzy pielęgnowane w sobie poczucie bezpieczeństwa – to wizyta włamywacza. Aby uniknąć takich sytuacji warto zainstalować dobry system alarmowy. Z uwagi na fakt, że złodziej najczęściej dostaje się do domu przez okno lub drzwi, najlepszy pomysłem jest zabezpieczenie tych właśnie miejsc. Kontaktrony, nowość w ofercie firmy OknoPlus, sprawdzą się w tym celu doskonale.

Kontaktrony – jak to działa?

Kontaktrony montowane na etapie produkcji…
Kontaktrony montowane na etapie produkcji…
…i po montażu okien Fot. OknoPlus
…i po montażu okien Fot. OknoPlus

Kontaktrony, nowość w ofercie firmy OknoPlus, to proste i bardzo skuteczne magnetyczne czujniki otwarcia okna czy drzwi, będące częścią systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Każdy kontaktron składa się z dwóch elementów – magnesu i rurki z zatopionymi dwoma stykami. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego, a to z kolei skutkuje uruchomieniem alarmu. Co istotne, kontaktrony dostępne w ofercie firmy OknoPlus mają tę przewagę nad powszechnie stosowanymi czujnikami ruchu, że informują o próbie włamania jeszcze przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu. Dzięki temu zyskujemy przewagę czasową – zanim włamywacz sforsuje drzwi czy okna, my już dostajemy wiadomość, że dzieje się coś, co powinno zwrócić naszą uwagę. Tym samym w porę możemy zareagować i zapobiec kradzieży. Dodatkowo, system alarmowy oparty na kontaktronach z oferty firmy OknoPlus jest przyjazny dla właścicieli zwierząt – nie musimy bowiem martwić się, że pozostawiony sam w domu pupil przypadkowo włączy alarm.

Prosto, tanio i estetycznie

Bezsprzecznie największą zaletą dostępnych w ofercie firmy OknoPlus kontaktronów jest skuteczność, jednak nie sposób pominąć również innych ich atutów. Przede wszystkim możemy zastosować je wszędzie tam, gdzie tylko chcemy – w oknach, drzwiach zewnętrznych, we włazie prowadzącym na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych. Zwłaszcza, że kontaktrony, nowość w ofercie firmy OknoPlus, montowane są w niezwykle estetyczny sposób. Umiejscowione po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła pozostają niewidoczne przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu nie zakłócają harmonii wnętrza, a jednocześnie są zaskoczeniem dla włamywacza. Co więcej, kontaktrony sprawdzają się także w przypadku okien uchylnych – jeśli zamontowane zostaną na dole ramy okiennej zyskujemy  możliwość wietrzenia mieszkania przy włączonym alarmie. Należy również zaznaczyć, że czujniki otwarcia są kompatybilne ze wszystkimi systemami alarmowymi, a także znacznie redukują koszty całego systemu oraz dają możliwość jego indywidualnej, inteligentnej rozbudowy.

Dom powinien być dla nas bezpieczną przystanią, ostoją, w której nie musimy się niczego obawiać. Z tego też względu tak istotne jest, aby podjąć wszelkie kroki do zapewnienia swojej rodzinie poczucia bezpieczeństwa. Kontaktrony – nowość w ofercie OknoPlus pomogą nam o nie zadbać w sposób prosty i skuteczny…

Przykładowa cena:

Okno OknoPlus 900 x 1500 mm:

– obustronny kolor MONTANA

– funkcja okna – RU /rozwieralno – uchylna/

– 2 zaczepy antywłamaniowe

– kontaktron

– klamka HOPPE

– szyba Climaplus 1,0 z ciepłą ramką Swisspacer w kolorze brązowym

620 zł + VAT

Dystrybutor: OknoPlus sp. z o.o., ul. Zgodna 55, 30-444 Kraków – Libertów, tel. 012 27 75 700

www.oknoplus.com.pl

Dodaj komentarz