Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Izolacja HT/Armaflex S – Ciepło pod kontrolą

Niedopuszczenie do wymiany energii pomiędzy rurą a otoczeniem jest rzeczą szczególnie ważną w przypadku przewodów o wysokiej temperaturze, takich jak m.in. rury instalacji solarnej czy grzewczej. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym, otulina HT/Armaflex S, nowość w ofercie firmy Armacell, stworzy barierę, która nie tylko zatrzyma ciepło wewnątrz rury, ale również skutecznie zablokuje działanie czynników zewnętrznych.

Bardzo duża różnica temperatur, jaka często występuje pomiędzy rurą grzewczą a jej otoczeniem sprawia, że ich prawidłowe zaizolowanie może być wyjątkowo kłopotliwe Odpowiednia otulina musi bowiem nie tylko charakteryzować się odpowiednio niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, ale również dużą tolerancją temperaturową. Izolacja HT/Armaflex S firmy Armacell doskonale spełnia te warunki, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty montażu.

HT/Armaflex S  – zatrzymać ciepło

Izolacja Armacell HT/Armaflex S, fot. Armacell
Izolacja Armacell HT/Armaflex S, fot. Armacell

Otulina HT/Armaflex S jest elastyczną i odporną na działanie wysokiej temperatury izolacją przeznaczoną do zastosowań zewnętrznych i wysokotemperaturowych. Jej bardzo szeroki zakres tolerancji temperaturowej wynoszący od -50 do aż 150 stopni Celsjusza, pozwala stosować ją nawet do bardzo gorących rur, jak np. instalacji solarnej czy parowej. Dzięki temu mamy gwarancję, że izolacja nie ulegnie zniszczeniu i zachowa bardzo dobre parametry nawet przy dużych wahaniach temperatury. Jednocześnie zachowane zostały doskonałe właściwości izolacyjne wymagane przy tego typu systemach – współczynnik przewodności ciepła wynosi w przypadku izolacji HT/Armaflex S jedynie 0,038 W/m*K (w temperaturze 0 stopni Celsjusza) co zostało potwierdzone badaniami zgodnymi z normą EN ISO 8497. Pozwala to zatrzymać ciepło tam, gdzie jego miejsce, minimalizując straty energii, które mogą wystąpić

Instalacja solarna izolowana HT/Armaflex S, fot. Armacell
Instalacja solarna izolowana HT/Armaflex S, fot. Armacell

podczas transportu gorącej wody lub czynnika grzewczego. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko zawsze ciepłą wodą, ale i niższymi rachunkami. Wszystkie te właściwości doskonale predysponują otulinę HT/Armaflex S firmy Armacell do izolacji termicznej rur w instalacjach o wysokiej temperaturze czynnika takich jak kolektory słoneczne, systemy grzewcze, pojazdy silnikowe, instalacje parowe czy zmiennotemperaturowe. Co więcej, HT/Armaflex S nie zawiera zabronionych przez Protokół Montrealski gazów freonowych, dzięki czemu jest produktem nie wpływającym negatywnie na środowisko.

HT/Armaflex S nie tylko izoluje

Biała instalacja HT/Armaflex S, fot. Armacell
Biała instalacja HT/Armaflex S, fot. Armacell

Otulinę HT/Armaflex S wykonano na bazie ekstrudowanej pianki elastomerowej, której zamknięta struktura komórkowa tworzy szczelną barierę dla pary wodnej. Całość pokryta jest ochronną warstwą folii poliolefinowej w kolorze czarnym lub białym, chroniącej materiał zarówno przed wpływem warunków atmosferycznych i promieniowaniem UV, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi, mogącymi uszkodzić otulinę. Daje nam to pewność, że chroniąca nasze rury izolacja nie straci swoich doskonałych właściwości przez całe lata.  Dodatkowo, HT/Armaflex S jest również produktem bezpiecznym nawet w momencie pożaru. Badania, przeprowadzone zgodnie z normą PN-B-02873 pokazują, że otulina wykonana jest z materiału samogasnącego i nierozprzestrzeniającego ognia.

Wprowadzając na rynek izolację HT/Armaflex S, firma Armacell wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy potrzebują najwyższej jakości otuliny do gorących rur. Doskonałe parametry techniczne oraz wysoka odporność na wysokie temperatury i czynniki zewnętrzne czynią z niej produkt nie tylko wjątkowo efektywny ale i bardzo trwały, a dzięki wysokiej elastyczności materiału, izolacja ta jest wyjątkowo łatwa w montażu i nie wymaga użycia do tego specjalistycznych narzędzi.

HT/Armaflex S, cena netto od 11,87 do 72,53 zł/m

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała  spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma  podbija  rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie  elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części  „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie  firma specjalizuje  się w produkcji  elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i  sanitarnych, stając się jednocześnie  światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układany

Dodaj komentarz