Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak dobrać materac do naszych potrzeb?

Osoby, które chcą lepiej się wysypiać, zauważają iż rano budzą się zmęczone, wówczas mogą zastanowić się, czy posiadają odpowiedni materac.

Często materace już nawet kilkuletnie mogą stracić swoje właściwości, zwłaszcza jeżeli są to stare materace bonellowe, z dużymi sprężynami. W tym przypadku warto zastanowić się więc nad wymianą materaca. Dostępne są oczywiście różne modele, mogą być to materace 160x 200 sklep internetowy oferuje często wiele modeli z różnych materiałów, będą to materace lateksowe, piankowe oraz oczywiście sprężynowe.

Jak dobrać materac do naszych potrzeb?

Rodzaje materaców do naszych łóżek

Bardzo często kupujemy materace sprężynowe, obecnie ilość sprężyn w materacach jest bardzo duża, są to sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu sprężyny nie łączą się ze sobą, zatem jeżeli zmieniamy pozycję snu, przekręcamy się na łóżku, wówczas pozostała część materaca nie jest w ruchu, tak jak w przypadku starszych modeli materacy, gdzie sprężyny były ze sobą połączone. Materac dobieramy odpowiednio pod względem twardości, zwracamy uwagę na nasze potrzeby oraz nasze preferencje. W przypadku materaca sprężynowego często wyróżnia się 7 stref komfortu o różnej miękkości, dzięki czemu odpowiednio podpierana jest właściwa pozycja naszego ciała podczas snu. Chodzi o to aby zapewnić odpowiednie podparcie plecom, aby pozostawały w odpowiedniej pozycji.

Innym rozwiązaniem będzie zakup materaca piankowego, w tym przypadku głównym materiałem, który będzie podpierał nasze ciało, jest specjalna pianka. Oczywiście materiał tego typu może posiadać także dodatkowe warstwy, przykładowo z kokosa, które będą wpływały na twardość. Możemy wybrać modele z pianki poliuretanowej lub też pianki termoelastycznej, która bardzo dobrze podpiera całe ciało. Z pewnością nie warto oszczędzać na materacu, tańsze modele mogą spowodować, iż nie będziemy dobrze się wysypiać, możemy odczuwać bóle kręgosłupa czy też bóle karku. Dlatego warto wybrać materac o odpowiedniej twardości, taki który najlepiej będzie odpowiadał naszej wadze.

Istotny będzie także pokrowiec, obecnie możemy wybrać pokrowce antyalergiczne. Dodatkowo warto znaleźć pokrowiec zdejmowany, może on posiadać suwak, dzięki czemu raz na pewien czas możemy zdjąć pokrowiec z materaca oraz wyprać go w pralce. Z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na higienę naszego snu.