Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Dns_probe_finished_no_internet: jak naprawić ten błąd?

Co to jest dns_probe_finished_no_internet?

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET to błąd, który często pojawia się podczas przeglądania internetu.

Informuje użytkowników, że ich urządzenie nie może nawiązać połączenia z siecią z powodu problemów z rozpoznaniem adresu DNS.

Błąd ten może być frustrujący, zwłaszcza gdy potrzebujesz dostępu do internetu do pracy, nauki lub rozrywki. Niemniej jednak, istnieją sposoby, aby go naprawić i szybko wrócić do korzystania z internetu.

Sposoby naprawy błędu dns_probe_finished_no_internet

Oto kilka skutecznych sposobów na rozwiązanie problemu DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET:

Sprawdź połączenie sieciowe

Pierwszym krokiem w naprawie tego błędu jest sprawdzenie swojego połączenia sieciowego. Upewnij się, że kabel sieciowy jest poprawnie podłączony do komputera lub że urządzenie mobilne ma aktywne połączenie Wi-Fi. Czasami problem może być tak prosty, jak niedokładnie włożony kabel lub wyłączone Wi-Fi.

Zresetuj router

Jeśli połączenie sieciowe wydaje się być w porządku, ale nadal otrzymujesz błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET, spróbuj zresetować swój router. Czasami problemy związane z DNS mogą być spowodowane problemami z routerem, a resetowanie go może pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Sprawdź ustawienia dns

Innym sposobem na naprawę tego błędu jest sprawdzenie ustawień DNS na swoim urządzeniu. Możesz spróbować zmienić ustawienia DNS na te oferowane przez publiczne serwery DNS, takie jak Google Public DNS lub OpenDNS. Czasami problemy z DNS mogą być spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami DNS dostarczanymi przez dostawcę internetu.

Wyłącz firewall lub antywirusa

Czasami oprogramowanie zabezpieczające, takie jak zapory ogniowe lub programy antywirusowe, może blokować dostęp do niektórych stron internetowych i powodować błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET. Spróbuj wyłączyć tymczasowo swoje oprogramowanie zabezpieczające i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

Przeinstaluj przeglądarkę

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomogła, możesz spróbować przeinstalować swoją przeglądarkę internetową. Czasami błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET może być spowodowany problemami z samą przeglądarką, a przeinstalowanie jej może pomóc w naprawie tego problemu.

Skontaktuj się z dostawcą internetu

Jeśli żaden z powyższych kroków nie rozwiązał problemu, może być konieczne skontaktowanie się z dostawcą internetu. Istnieje możliwość, że problem leży po stronie dostawcy internetu, na przykład w awarii sieci lub problemach z serwerami DNS.

Pamiętaj, że każdy przypadek może być inny, więc może być konieczne wypróbowanie kilku różnych metod, zanim uda ci się naprawić błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET. Jednak stosując się do powyższych wskazówek, powinieneś być w stanie szybko ponownie cieszyć się dostępem do internetu bez irytujących przerw.

Błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET może być frustrujący, ale istnieje wiele sposobów na jego naprawę. Spróbuj powyższych metod, aby szybko rozwiązać ten problem i wrócić do przeglądania internetu bez przeszkód. Jeśli jednak żaden z tych kroków nie przyniesie rezultatu, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z dostawcą internetu, który może pomóc w rozwiązaniu problemu.