Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Największy na świecie ekran

C SEED 201 – tak brzmi nazwa największego na świecie ekranu. Mierzący 201 cali kolos w pewnym momencie w niczym nie przypomina ekranu. Oczywiście sprzęt takiej wielkości nie może zaliczać się do ekranów domowych. C SEED 201 to ekran zewnętrzny, wykorzystywany przy wielkich imprezach na świeżym powietrzu. Kolos w całości został zaprojektowany i stworzony przez Porsche Design Studios, oddział niemieckiej marki, która stworzyła już wiele ciekawych i unikatowych gadżetów. Między innymi największy telewizor LED.  Teraz przyszedł czas na coś jeszcze większego. Ekran, który może z powodzeniem zastępować ogromne telebimy. C SEED 201 oprócz designerskiego wyglądu cechuje się jeszcze jedną, bardzo ważną funkcją. Atutem tego ogromnego sprzętu jest to, że może zostać złożony. Po całkowitym złożeniu 201 cali wygląda jak mały słupek. Wygoda dotycząca transportu jest nieoceniona. Peryferyjne ekrany zazwyczaj sprawiają pod tym względem wielkie problemy. Jednak nie C SEED 201. Porsche Design Studios zadbało, aby ekran po rozłożeniu nie tracił na jakości , a tym samym był przyjazny dla organizatorów i wszystkich firm, które będą z niego korzystać.

Po rozłożeniu ekranowy gigant mierzy wysokość ponad 4,65 metrów. Oprócz tego ekran wyposażony jest w 15 głośników. Specjaliści obliczyli, że 201 cali w połączeniu z ogromną wielością pozwala na emisję ponad 4,4 tryliona kolorów.  Technologia LED zaskakuje. Ogromny ekran można podziwiać podczas wyścigów F1 lub podczas festiwalu w Cannes. Nad projektem pracowały dwie firmy, które po 4 latach intensywnych testów przedstawiły ukończony projekt.

Ogromne telebimy znajdują zastosowanie przy każdej masowej imprezie.  Jakby tego było mało – ekran C SEED 201 jest dwustronny. Ponadto może być obsługiwany za pomocą niewielkiego pilota. Porsche Design Studios przy współpracy z Global Bright Media postarało się dopiąć wszystko na ostatni guzik, czego przykładem jest dopracowany system obsługi, niepowtarzalny design oraz jakość obrazu emitowana przez tego kolosa.

Jednak co z czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, śnieg, deszcz lub innymi nieprzyjemnymi  dla urządzeń elektronicznych elementami natury? C SEED 201 nie boi się ani wiatru, ani śniegu, ani deszczu. Dzięki jakości emitowany obraz jest widoczny nawet w pełnym słońcu.  Konstruktorzy przygotowali się na każdą ewentualność.

Ciekawostką jest system operacyjny, który w pełni współpracuje z Windowsem 7. W momencie prac konstruktorzy wybrali ten system jako jeden z najlepszych i najnowszych.  Najnowszy Windows 8 również jest kompatybilny z ekranem C SEED 201. Pełna obsługa, ciekawy system nagłośnienia, wspaniałej jakości obraz i możliwość składania. Tak w największy skrócie można opisać niemiecki ekran dedykowany dla każdego organizatora publicznych imprez na świeżym powietrzu.