Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Naładuj swój tablet prosto ze ściany

PCPM_USBloaderWiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, odtwarzacze MP4 czy tablety. Wymagają one jednak regularnego i częstego dostępu do ładowarki. O ile w domowych warunkach nie stanowi to żadnego problemu, tak poza nim nie jest już tak łatwo. Z pomocą użytkownikom przychodzą producenci osprzętu elektroinstalacyjnego, którzy wprowadzają do swoich ofert gniazdka elektryczne z wejściem USB.

Dotychczas każde urządzenie mobilne wymagało odpowiedniej i dostosowanej wyłącznie do niego ładowarki. Aparat, telefon czy GPS – każdy rodzaj urządzenia oznaczał dodatkowe kable i złącza, których pożyczenie od znajomych czy w kawiarni było niemożliwe. Dlatego Unia Europejska zobowiązuje obecnie producentów urządzeń mobilnych, aby wyposażali je w uniwersalne złącza do ładowarek. W pudełkach nowych urządzeń leży więc, obok ładowarki, przewód zaopatrzony w uniwersalny wtyk USB. Umożliwia on ładowanie urządzeń za pomocą złącza USB i ułatwia życie wielu użytkownikom… o ile mają oni dostęp do komputera.

Ładowarka USB w ścianie

A gdy użytkownik nie ma możliwości podpiąć się do komputera? Na takie przypadki producenci osprzętu elektroinstalacyjnego mają już w swojej ofercie naścienne gniazdo USB. Urządzenie instaluje się tak jak zwykłe gniazdo wtyczkowe. Większość modeli posiada dwa wyjścia USB. Szczególnie polecane są wtyczki wykorzystujące miedź.

Miedź, obok srebra, posiada najwyższą przewodność elektryczną ze wszystkich metali – zauważa Michał Ramczykowski z Polskiego Centrum Promocji Miedzi i dodaje – Zastosowanie miedzi pozwala zmniejszyć straty energii elektrycznej, a tym samym znacznie obniżyć koszty eksploatacji w całym okresie użytkowania.

Wygoda płynąca z korzystania z gniazd USB wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne, np. w mieszkaniu, biurze czy miejscach użyteczności publicznej, jest niezaprzeczalna. Nieskomplikowana wymiana tradycyjnego gniazda wtyczkowego na naścienne gniazdo USB może więc zapowiadać koniec ery tradycyjnych ładowarek.