Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Wydruk zdjęć jeszcze nigdy nie był prostszy

Wydruk zdjęć jeszcze nigdy nie był prostszyW dobie cyfrowych fotografii, przechowywanych w ogromnych ilościach na dyskach komputerowych, zdjęcia w wersji papierowej nadal cieszą oko. Nowoczesna technologia umożliwia ich wydruk w dowolnym formacie i w dowolnej ilości. Paleta materiałów, na których mogą być wydrukowane, nie jest już ograniczona do samego papieru, co z kolei otwiera ogromny wachlarz możliwości ekspozycji ulubionych fotografii.

Gigantyczna fototapeta na ścianie w salonie, podłużny fotoobraz na płótnie, ścianka ze szkła hartowanego z naklejonym wydrukiem zamiast płytek nad blatem kuchennym, kolaż z kilkudziesięciu zdjęć z wakacji w antyramie – te jak i wiele innych możliwości zmaterializowania zdjęć cyfrowych otwierają współczesne drukarki fotograficzne. Jednak tego rodzaju wydruki to domena specjalistycznych drukarni, posiadających nowoczesne parki maszynowe z najwyższej klasy drukarkami. Jeśli ma się w zamiarze wzbogacenie swojego albumu o kilka fotek z ostatniego wypadu ze znajomymi, wyjazdu w góry czy z zagranicznej wycieczki, do dyspozycji stoją drukarki do użytku domowego. Jednym z najaktualniejszych trendów w wydruku zdjęć są przenośne drukarki stworzone dla użytkowników smartfonów, których obecnie jest coraz więcej. Celem twórców tych drukarek jest jak najszybsza forma zmaterializowania zdjęć wykonywanych za pośrednictwem smartfona bez użycia komputera lub innych urządzeń. Użytkownicy bardziej tradycyjnych aparatów fotograficznych, jak lustrzanki cyfrowe, także mogą znaleźć na rynku ciekawy sprzęt do wydruku zdjęć, który poza wysoką jakością druku oferuje amatorom fotografii wiele udogodnień. Jednym z nich jest możliwość bezpośredniego wydruku zdjęć z aparatu bez pośrednictwa komputera, a to za sprawą specjalnego wejścia na kabel USB. Istnieją także drukarki z funkcją bezprzewodowej łączności z aparatem, na przykład poprzez WiFi. Jest to bardzo wygodny sposób na wydruk zdjęć z dowolnego miejsca w domu, pozostającego w zasięgu WiFi.
Fotografia cyfrowa to coraz popularniejsze hobby. Zwiększa się także liczba domowych salonów fotograficznych, w których urządzenia do wydruku zdjęć znajdują zastosowanie. Dzięki inwencji twórczej ich projektantów czynią one to hobby jeszcze przyjemniejszym i prostszym.