Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Czy warto samemu budować komputer?

komputerBudowa własnego komputera jest pasją wielu maniaków komputerowych i przez dziesiątki lat – śledzą oni nowości sprzętowe, porównując dane techniczne, wydajność każdy zwrot zainwestowanej złotówki i to od zawsze było częścią świata PC. Ale dzisiaj, wraz z firmami, które są coraz bardziej wydajne przy produkcji komputerów, jak i nowych ekskluzywnych ofert można się zastanawiać czy jest to nadal opłacalne zbudować własny komputer, zamiast kupować gotowego?

 

Choć pytanie jest ważne i są przypadki, w których kupno gotowych komputerów jest lepszą opcją to prawda jest taka, że, najprawdopodobniej nadal budowanie własnego będzie tańsze w montażu przynajmniej w w najbliższej przyszłości. Ale jak dokładnie można zaoszczędzić pieniądze poprzez budowę własnego komputera?

 

Istnieje kilka czynników, które określają, ile rzeczywiście trzeba wydać na komputer. Istnieją trzy główne zakresy komputerów i trzeba się zastanowić, o którym z nich rozmawiasz. Ten najprostszy typ jest po prostu wykorzystywany do zadań, które tak naprawdę nie wymagają wielkich funkcji, i oczywiście będzie kosztować co najmniej. W tym przypadku komputer może kosztować zaledwie kilkaset złotych (!). Należy wziąć pod uwagę, że technologia starzeje się bardzo szybko, a nawet zadania, takie jak przeglądanie w trybie online lub praca z programami pakietu Office, może stać się bardziej wymagająca w przyszłości. Więc jeśli kupujesz komputer PC bądź składasz go samodzielnie – to zawsze musi być brane pod uwagę.