Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Drabina dla elektryka

electrician holding digital insulation testerKażdy specjalista w swojej dziedzinie chce mieć jak najlepsze i najsprawniejsze narzędzia. Nic w tym dziwnego, ponieważ umożliwia nam to szybsze i bardziej efektywniejsze działanie. Wydaje się, że prozaiczna i błaha sprawa drabiny nie dotyczy elektryka. Tak jednak nie jest! Dlaczego?

Praca elektronika czy elektromontera nie należy do najbezpieczniejszych ze względu na pracę pod napięciem, zwłaszcza jeśli nie dysponuje on odpowiednim sprzętem. Miernik, oscyloskop, lutownica to niezbędne minimum do wykonywania podstawowych prac. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale drabina aluminiowa też może okazać się bardzo przydatna.

O czym trzeba pamiętać?

  1. Zawód elektryka, jest związany z nieustanną pracą z urządzeniami pod napięciem. Wbrew powszechnie panującej frazie „Elektryka prąd nie tyka”, nie należy bagatelizować niebezpieczeństwa związanego z porażeniem prądem.
  2. Oczywiste jest, że praca elektryka często wymaga dostania się do skrzynek elektrycznych czy generatorów znajdujących się parę metrów nad ziemią.
  3. Posiadanie drabiny przez elektryka jest zatem sprawą oczywistą. Ważne jest także, aby drabina ta nie była drabiną metalową, ponieważ ta z łatwością przewodzi prąd.
  4. Bezpieczna praca „pod napięciem” to nie wszystko! Kupując specjalną drabinę dedykowaną dla zawodu elektryka, można sobie dodatkowo pozwolić na komfort jej użytkowania.
  5. Specjalne wymogi i tworzywo to podstawa. Drabiny tworzone z myślą o pracy elektryka, posiadają kwalifikację do pracy do 1500 V oraz bez napięcia w pobliżu sieci pod napięciem do 36 kV. Dodatkowo są wykonane z laminatu epoksydowo-szklanego.

Rada dla wszystkich obcujących z prądem

Elektryku, nie bagatelizuj swojego bezpieczeństwa! Drabina w Twoim zawodzie to bardzo ważna sprawa. Jedną z takich drabin aluminiowych znajdziesz w sklepie Alve. Zadbaj o swoje życie i zdrowie, korzystając z przystosowanych do Twojej pracy narzędzi.

Wybierając taką drabinę, specjalnie dedykowaną dla Twojego zawodu, możesz mieć pewność, że spełni Twoje oczekiwania i stanie się pomocnym narzędziem w Twojej pracy. Przy okazji zapewnisz sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Lekka, trwała, solidna, nie przewodząca prądu drabina to świetna inwestycja w efektywność i bezpieczeństwo Twojej pracy.