Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Inwestycja w sprzęt wifi

wifiChoć wydaje się, że inwestowanie w sprzęt wifi nie ma większego sensu, bowiem przecież router to przecież router, prawda może nas zaskoczyć. W końcu to właśnie router odpowiada za jakość wysyłanego sygnału i możliwość łączenia się z internetem bez jakichkolwiek problemów, nawet znajdując się w dużej odległości od routera. Wielu ludzi bagatelizuje tę kwestię twierdząc, że tak naprawdę wystarczy im podstawowe urządzenie, bo przecie nie pracują przy komputerze bądź nie oddalają się od router z komputerem na duże odległości.

 

Wniosek jest taki, że ludzie nie interesują się po prostu rozwojem technik w tej kwestii i nie mają pojęcia, że teraz już niemal za tę samą cenę można zakupić znacznie lepszy sprzęt i sprawić, że w razie potrzeby będzie można korzystać z własnego internetu niemal wszędzie. Tak naprawdę router czy modem powinien być wybierany biorąc pod uwagę podobne kryteria co i telewizor bądź inny istotny sprzęt, przynajmniej jeśli chodzi o te kryteria podstawowe.

 

Wybierając router warto więc zwrócić uwagę na:

 

  • jakość wykonania
  • cenę
  • jakość sygnału
  • odległość na jaką router wysyła sygnał

 

Z tych czterech elementów, najbardziej istotne są ostatnie dwa, a więc jakość i zasięg sygnału, nie cena. Jakość wykonania oczywiście również nie jest bez znaczenia – na pewno powinna być wyżej w hierarchii niż cena.