Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Telewizja na kartę, czyli wady i zalety alternatywy dla abonamentu

tellewizjaSystem telewizji na kartę jest lubiany przez użytkowników – płacisz tyle, ile korzystasz, a wraz ze wzrostem ceny możesz zdecydować się na bogatszą ofertę kanałów. Pakiety telewizyjne są zróżnicowane, możemy zatem wybrać ten, najbardziej nam odpowiadający. Konkurencyjny rynek oferuje nam bogatą paletę usług do wyboru, jednocześnie nie związując nas umowami i okresami jej wygaśnięcia. Co warto wiedzieć o telewizji na kartę?

Zasady użytkowania

Jako podstawową różnicę między telewizją na kartę a na abonament jest brak związania umową między klientem a usługodawcą. Daje to dużą swobodę w korzystaniu z oferty, nie naraża nas na ewentualne odsetki i obowiązkowe korzystanie z usług operatora do czasu wygaśnięcia umowy. Płacimy wtedy, kiedy uznajemy to za stosowane – dokładnie za wykorzystany pakiet. Karty startowe i doładowania pakietów można zakupić w sklepie internetowym telewizyjnym i satelitarnym Satsklep, lub w innych punktach tego typu. Daje to także swobodę braku konieczności oczekiwania na przesyłkę bądź otrzymania karty dopiero po wykonaniu wymaganych przez operatora procedur. Zaprzestanie doładowywania karty nie ma żadnych konsekwencji – jeżeli nie mamy ochoty na dalsze korzystanie z oferty – po prostu przestajemy doładowywać.

Telewizja na kartę – wady i zalety

Brak konieczności podpisywania wiążących umów to dla wielu z nas szczególna duża zaleta, która zachęca do skorzystania z usługi. Długie oczekiwanie na wygaśnięcie umowy, z której nie do końca jesteśmy zadowoleni to niestety nierzadka sytuacja, która często ma miejsce chociażby w przypadku abonamentów na telefony komórkowe. Narażenie na dodatkowe opłaty, ewentualne odsetki czy stałe koszta nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z telewizji, np. ze względu na dłuższy wyjazd to niewątpliwie te aspekty abonamentu, z których klienci nie do końca są zadowoleni. W przypadku korzystania z telewizji na kartę jesteśmy wolni od umów i dodatkowych opłat, a nieprzedłużenie umowy wcale nie skutkuje natychmiastowym odłączeniem kanałów – mamy do nich dostęp nadal, z tym że w okrojonej wersji. W przypadku chęci zwiększenia oferty – po prostu decydujemy się na przedłużenie pakietu i wnosimy stosowną kwotę. Dodatkowo, telewizja na kartę, w odróżnieniu od abonamentu, nie zobowiązuje nas do stałych, comiesięcznych opłat na rzecz operatora. Dla bardziej wymagających widzów z kolei oferta karty może być zbyt uboga. W porównaniu z pakietami abonenckimi, niestety alternatywa może nie spełniać oczekiwań. Radą na to oczywiście może być wykupienie szerszej, a co za tym idzie droższej oferty. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę uiszczenie opłaty aktywacyjnej, za odpowiedni dla usługi dekoder.

Alternatywa dla abonamentu

Telewizja na kartę stanowi rozsądną alternatywę dla abonamentu, a szczególnie zadowoleni będą z jej oferty klienci, którzy cenią sobie niskie opłaty i swobodę w korzystaniu z usług. Wiele zależy od indywidualnych preferencji – niezdecydowani mogą po prostu porównać dwie oferty, wziąć pod uwagę wszystkie “za” oraz “przeciw” i wybrać najbardziej satysfakcjonującą ofertę.