Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Wirtualne serwery dedykowane – po co i dla kogo?

night-computer-hdd-hard-driveWraz z wzrostem ruchu na stronie internetowej pojawia się bardziej realna możliwość, jaką jest korzystanie z wirtualnych serwerów dedykowanych na miejsce wspólnych usług hostingowych. Wirtualne serwery dedykowane korzystają ze specjalnego rodzaju technologii na podstawie partycjonowania, które z powodzeniem tworzą kilka wirtualnych serwerów na jednym serwerze fizycznym.

Każda witryna internetowa, która jest podłączona do wirtualnego serwera dedykowanego ma zupełnie oddzielną ilość miejsca na serwerze. Serwer zachowuje się tak, jakby był poświęcony tylko tej stronie. Dzięki tej technologii, wiele firm hostingowych takich jak np. domeny.pl jest w stanie utworzyć wiele serwerów przy użyciu pojedynczego serwera fizycznego.

Zmniejsza to koszty przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnych korzyści dla klientów.

Wirtualny serwer dedykowany oferuje szereg profitów dla stron korzystających z ich usług. Dzięki tej usłudze, strona internetowa ma pełny dostęp do katalogu głównego serwera. Oznacza to, że można zrobić jedno z wielu działań, aby dostosować swój serwer.

Można między innymi:

→ zainstalować oprogramowanie

→ dodawać i aktualizować pakiety, wtyczki

→ obsługiwać wiele witryn

→ zmienić konfigurację serwera.

Jednocześnie, bezpieczeństwo nie jest zagrożone, ponieważ inni klienci nie mają dostępu do sekcji serwera.

Dla kogo jest to najlepszy wybór?

Wirtualne serwery dedykowane są bardzo atrakcyjne dla właścicieli witryn, ponieważ są one udaną opcją pośrednią pomiędzy wariantem dzielonego hostingu i hostingu dedykowanego. Wiele stron internetowych, zwłaszcza raczkujące witryny e-commerce, może już są za duże dla dzielonego hostingu, ale mogą uznać, że hosting dedykowany jest zbyt drogi dla ich potrzeb. W tym przypadku, wirtualne serwery dedykowane udostępniają wszystkie aktualnie potrzebne im możliwości za ułamek kosztów.

Wirtualny hosting dedykowany jest skierowany do firm i przedsiębiorstw, które są w drodze do sukcesu. Są one przeznaczone do stosowania jako pośredni etap w kierunku bardzo udanego biznesu online. Dlatego wirtualne serwery dedykowane zawsze oferują łatwą możliwość uaktualnienia usługi. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie poświęcić mniej niż minutę, aby uaktualnić swoje konto hosting tak by witryna miała więcej miejsca na dysku czy pamięci. Wirtualne serwery dedykowane wyposażone są zwykle w łatwy w obsłudze panel sterowania, który oferuje bardzo potężne okno z narzędziami pozwalając na łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji. Uwaga: w porównaniu do serwera dedykowanego, wirtualne serwery dedykowane oferują mniejsze bezpieczeństwo.

Podsumowując:

Wirtualny serwer dedykowany może z łatwością spełnić wszystkie wymagania rosnących potrzeb biznesowych przez długi czas. W tym sensie, oferuje wysoki zwrot z inwestycji.