Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

5 najpopularniejszych trendów w projektowaniu webowym w 2017

real_1489681831Co będzie popularne w projektowaniu webowym w 2017 roku? Na co warto postawić, aby zdobyć popularność wśród internautów? Odpowiadamy!

Przez ostatnich dwadzieścia lat projektowanie webowe przeszło szybki rozwój którą zapewnił nowe możliwości. W dzisiejszych czasach trendy dynamicznie się zmieniają i nie zawsze mają czasu aby się adaptować. Łatwość obsługi, jakościowa prezentacja informacji na stronie — oto co pozostaje wciąż popularne. Chcesz wiedzieć co będzie popularne w tym roku? Czy będą popularne szablony Joomla? Czytaj dalej!

1. Animacje

Mikrointerakcja — jeden z najbardziej popularnych trendów w roku 2017. Aplikacje mobilne, witryny, szablony stron internetowych — oto, gdzie mamy z nią do czynienia każdego dnia. Jeśli chciałbyś aby Twoja strona webowa cieszyła się popularnością w 2017 roku, należy wzbogacić ją o animacje, mikrointerakcje czy nawet GIFy.

2. Spadek zdjęć stockowych

Ostatnio można zauważyć spadek zdjęć stockowych w Internecie. Internauci preferują aby oglądać jakościowe fotografii, zamiast ogólnych obrazków. Trafne i prawdziwe zdjęcia — oto popularna tendencja w roku 2017.

3. Wykorzystanie liczb oraz wykresów

Wykorzystanie liczb na stronie przekonuje. Nawet kiedy wykorzystane na stronie cyfry nie są zbyt duże, to ich specyfika i dokładność nadal oddziałują. A efektowne i przejrzyste wykresy pomogą dodatkowo skupić uwagę czytelników i zainteresować ich.

4. Długie układy stron, narracja

Długie strony, które są podzielone na sekcje pozostają popularne w tym roku. Takie rozwiązanie pomoże bardziej skutecznie prezentować produkty, usługi oraz inne rzeczy. Ale trzeba pamiętać, że źle sprojektowane strony tego typu mogą źle się indeksować w wyszukiwarkach.

5. Typografia

Typografia jest jednym z bardzo ważnych trendów tegorocznych w tworzeniu witryn internetowych. Piękne fonty oraz ich różnorodność potrafią wzmocnić wartość wizualną projektów.

To byli tylko kilku trendów, które będą będzie nadal popularnym aspektem dla wszystkich stron webowych. W dodatku również będą popularne efekty wizualne, takie jak cienie, efekt trójwymiaru itd.

real_1489681827