Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Złącza pneumatyczne do kontaktu z żywnością

Oferta TME powiększyła się o mosiężne złącza serii 70000 dopuszczone do kontaktu z żywnością. Posiadają one certyfikację zgodność ze standardem NSF 169, tj. zostały dopuszczone do pracy w automatyce spożywczej. Do ich podstawowych zastosowań należą różne rodzaju dyspozytory, ekspresy do kawy i podobne maszyny aplikujące napoje i płynną żywność, a także przemysł mleczarski. Ich konstrukcja umożliwia prosty i szybki montaż.

Produkty AIGNEP przystosowano do pracy z wężami o średnicach od 4mm do 12mm. Gwinty wykonano w standardzie metrycznym oraz calowym (wg powszechnie używanego standardu BSPP). Dzięki pokryciu mosiądzem niklowanym wykazują dobrą odporność na korozję i mogą być stosowane w trudnych warunkach środowiskowych. Wszystkie złącza pozbawione są silikonu, ich uszczelki wykonano z Vitonu, tj. kauczku fluorowego opracowanego przez koncern DuPont. Materiał ten jest znakomitym uszczelniaczem, odpornym na czynniki termiczne i chemiczne, wykazuje właściwości samosmarujące, a ponadto – dzięki użyciu wulkanizatów fluorowych – jest całkowicie niepalny. W przypadku złączy serii 70000 uszczelki z Vitonu umożliwiają stosowanie tych złączy również do systemów próżniowych.

Złącza opracowane przez AIGNEP w ofercie TME mogą pracować w temperaturach od -15°C do 200°C przy ciśnieniu roboczym z zakresu od -0,99bar do 20bar.

W naszej ofercie znalazły się złącza trzech podstawowych typów: proste, kątowe oraz rozgałęźne „T”.

Charakterystyka:
Średnica węża 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm
Gwint 1/4”, 1/8”, 3/8”, M5
Materiał korpusu mosiądz niklowany
Materiał uszczelki Viton
Temperatura pracy od -15°C do 200°C
Ciśnienie robocze od -0,99bar do 20bar
Wersje kątowa, prosta, przelotowa, rozgałeźna „T”

tekst opracowany przez tme.eu