Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Dlaczego lepiej inwestować w akcje niż trzymać pieniądze na koncie?

W obszarze finansów mnóstwo ludzi nie zachowuje się racjonalnie, a już na pewno nie skutecznie. Wydają często jeszcze nie zarobione pieniądze korzystając z wysokooprocentowanych pożyczek, a do przechowywania swoich oszczędności korzystają z zupełnie nieskutecznych narzędzi. Sprawdź zatem jak pomnażać swój kapitał i dlaczego warto inwestować w akcje?

Przedsiębiorczość to prosta droga do bogactwa

Większość miliarderów swój ogromny majątek zdobyła właśnie dzięki przedsiębiorczości. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie każdy może zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Własny biznes nie zawsze gwarantuje sukces. Udany biznes to zawsze kombinacja znakomitego pomysłu, dużych umiejętności, pewnych zasobów i olbrzymiego szczęścia. Podobnie wygląda inwestowanie w akcje. Jeśli chcesz pomnożyć swój kapitał, czytaj dalej i inwestuj z głową na giełdach z całego świata. 

Inwestowanie w akcje to praca na własny rachunek

Szanse na stworzenie unikalnej firmy, która sprzedaje towar za miliony czy rozwija też rozwija kolejną sieć społecznościową łączącą miliardy ludzi na świecie, są bez wątpienia bardzo małe. Nie zmniejsza to jednak szans na zdobycie bogactwa czy niezależność finansową. Nie trzeba wymyślać koła na nowo. Wystarczy mądrze inwestować. 

Inwestując w akcje znanych spółek, bierzesz w pewnym sensie udział w działalności organizacji odnoszących olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej. Kupując akcje stajesz się współwłaścicielem firmy, nabywasz jakąś część jej aktywów oraz stajesz się beneficjentem zysków. Twój kapitał może zatem rosnąć niemal tak samo szybko, jak majątek najbogatszych ludzi świata. Kupując więc akcje Facebooka, budujesz kapitał w tym samym tempie co Mark Zuckerberg, który w wieku 33 lat został 5 najbogatszym człowiekiem na naszej planecie.

Inflacja

Abyś mógł pomnażać swój majątek, jego rentowność powinna być wyższa niż stopa inflacji. Inflacja to wzrost cen, a te z biegiem czasu nieustannie pną się w górę. Inaczej mówiąc, wartość pieniądza spada. Aktualnie za 1000 zł kupisz dziś znacznie mniej niż jeszcze 5 lat temu. Co zatem zrobić, aby wartość Twoich oszczędności nie spadała sukcesywnie? Musisz pomnażać swój kapitał szybciej, niż rosną ceny. 

W dłuższej perspektywie tylko akcje spółek giełdowych osiągają zyski, które przekraczają inflację. Jeżeli zatem nie inwestujesz w akcje, szanse, że realna wartość Twojego kapitału wzrośnie są stosunkowo niewielkie. 

Dlaczego warto inwestować w akcje – podsumowanie

  • jest to najlepszy sposób długoterminowego przechowywania oszczędności
  • można osiągać wysokie zyski
  • można uczestniczyć w udanym biznesie wielu organizacji
  • można budować majątek i stworzyć dochód pasywny
  • dobry sposób na ograniczenie dewaluacji swojego majątku przez inflację