Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

AKTYWNY FILTR DO SUBWOOFERA AUTO BOOM BOX 12-30V DC

Układ współpracuje z dowolnym wzmacniaczem mocy. Przeznaczony jest do budowy kanału niskotonowego (subwoofera). Pasmo przenoszenia zawiera się w zakresie 0-215 Hz. Dużą zaletą zestawu jest wartość napięcia zasilającego. Układ można zasilić pojedynczym napięciem 12-30V przez co świetnie nadaje się do wykorzystania w samochodzie. W oparciu o NE124 można zbudować np. Samochodowy tzw. BOOM BOX.
Posiadaczy zestawów stereofonicznych zapewne zainteresuje dodanie do swego sprzętu głośnika, który odtwarzałby najniższe częstotliwości.
Oczywiste jest, że oprócz głośnika niskotonowego i obudowy (nieraz wykonanej własnymi siłami) potrzebny będzie filtr dolnoprzepustowy oraz wzmacniacz mocy.
Proponowany filtr dolnoprzepustowy tłumi częstotliwości już powyżej 165 Hz. Układ może współpracować z dowolnym wzmacniaczem mocy.
Istnieje możliwość przesuwania górnej częstotliwości granicznej filtra w górę lub w dół poprzez zmianę czterech rezystorów (w komplecie). Filtr zasilany jest pojedynczym napięciem o wartości od 12 do 30V.
Nie wymaga on symetrycznego zasilania przez co świetnie nadaje się do stworzenia samochodowego BOOM BOXa.
Czułość wejściową filtra można dobrać w zależności od dostępnego sygnału wejściowego
Sygnał do filtra podajemy z wyjścia głośnikowego wzmacniacza audio kanału prawego lub lewego. Nie jest konieczne sumowanie sygnałów z obu kanałów, ponieważ na etapie realizacji nagrania zawartość składowych o niższych częstotliwościach jest porównywalna w kanale prawym i lewym. Istnieje jednak możliwość sumowania składowych częstotliwości z obu kanałów.
Wymiary zmontowanego urządzenia: 75x45x15mm

schemat pdf

układ można kupić na stronie www.nordelektronikplus.pl

Dodaj komentarz