Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Sony z UHD

Jeszcze kilka miesięcy temu Full Hd to był flagowy znaczek na każdym telewizorze. Obecnie jednak osławiony emblemat Full Hd traci na wartości. Dlaczego? Ponieważ Sony zaprezentowało nowy, produkowany  fabrycznie model KD-84X9005, który wyposażony jest w najnowszą technologię UHD, czyli Ultra High Definition. Telewizor cechuje się ogromną rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Znawcy elektronicznych gadżetów wiedzą, że nie ma większego telewizora na rynku. To Sony KD-84X9005 jest obecnie liderem, który przewodzi wielkim telewizorom. Pierwsze prezentacje modelu pokazały ogrom tego kolosa. Producent jednak zapewnia, że prace nad nowym modelem i technologią UHD trwają nadal, toteż na prezentacji nie zostały udostępnione wszystkie funkcje. Finalna wersja produktu może różnić się nieco od prototypu (zazwyczaj tak jest).

Sam wygląd telewizora budzi zainteresowanie. Sony zadbało o to, aby telewizor wyróżniał się z tłumu, a więc spośród innych telewizorów znanych producentów. To jednak nie wystarczyło. Sony zapragnęło, by telewizor był również zupełnie inny w porównaniu do produktów koncernu. Dlatego KD-84X9005 otrzymał specjalne głośniki ulokowane po bokach (co się rzadko zdarza w telewizorach Sony) oraz fabryczną podstawkę podłogową (możliwość zdjęcia).

UHD KD-84X9005 ma być szczytem techniki telewizyjnej, a więc nie mogło zabraknąć filtra, który generuje obraz 3D. Sony zadbało o ten standard i wprowadziło do modelu foliowy polaryzator, dzięki któremu imitacja 3D staje się rzeczywistością.

Połączenie UHD i 84-calowego telewizora daje dużą frajdę oglądania. Już niedługo każdy (kto ma sporą ilość pieniędzy) będzie mógł się o tym przekonać.