Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Wydajna sieć bezprzewodowa w biurze i hali magazynowej dzięki rozwiązaniom ZyXELa

zyxel-nbg5615-router-wifi-660Firma Atrasys Sp. z o.o. stworzyła infrastrukturę sieciową z użyciem produktów ZyXELa dla firmy zajmującej się serwisem technicznym transportu lotniczego. Wdrożone rozwiązanie zapewniło wydajny, bezprzewodowy dostęp do Internetu dla wszystkich pracowników hali magazynowej oraz biura centrali firmy.

Tworzona nowa sieć bezprzewodowa musiała objąć swoim zasięgiem całą halę magazynową oraz pomieszczenia biurowe centrali firmy klienta. Głównym celem był ciągły dostęp do sieci dla urządzeń mobilnych na całej powierzchni hali. Firma Atrasys zaproponowała wdrożenie dziesięciu punktów dostępowych ZyXEL NWA3560 oraz kontrolera AP ZyXEL NXC2500.

Rozważaliśmy różne warianty, ale wybór padł na rozwiązania sprzętowe ZyXELa. Argumentem był także niezwykle profesjonalny kontakt i merytoryczne wsparcie, jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli działu handlowego i technicznego firmy ZyXEL” – powiedział Sławomir Kałduński, Key Account Manager, Atrasys Sp. z o.o. – „Nasi klienci byli zaskoczeni wydajnością i prostotą w konfiguracji. Urządzenia ZyXELa całkowicie spełniły oczekiwania klienta, czyli rozwiązania prostego w instalacji, konfiguracji i dalszej obsłudze, o dużej sile sygnału ze względu na sporą powierzchnię do pokrycia, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Ponadto została doceniona różnorodność możliwości ustawień i dalszej rozbudowy sieci bezprzewodowej oraz wysoka jej przepustowość i standardu PoE czyli wykorzystania sieci LAN do zasilania urządzeń” – dodał Sławomir Kołduński.

Wdrożenie

Eksperci Artasys przed implementacją konkretnego rozwiązania dokonali w imieniu klienta przeglądu dostępnych ofert na rynku. Po analizie rozwiązań kilku producentów najlepszym dla klienta okazała się oferta ZyXELa. Cały proces instalacji odbył się w ciągu jednego dnia. Do postawionego kontrolera ZyXEL NXC2500 przyłączono 10 punktów dostępowych ZyXEL NWA3560, rozmieszczonych w hali i biurach. Po stosunkowo szybkiej konfiguracji na całej powierzchni obiektu był dostępny równie mocny sygnał sieci bezprzewodowej.

Informacje o wdrożonych produktach ZyXELa:

  • ZyXEL NWA3000-N Series Access Point, do której należy NWA3560, to seria profesjonalnych punktów dostępowych spełniającą wymogi “generacji n”. Urządzenia oferowane są w różnych konfiguracjach: od pojedynczego do równoległych odbiorników radiowych, a także typu dual-frequency (NWA3160-N typu dual-band jak i NWA3560-N dual-band oraz dual-radio). Cała seria zaprojektowana jest tak, by spełniać wymogi sektora zarządzania małych i średnich firm. Seria punktów dostępowych NWA3000-N jest idealnym rozwiązaniem dla sieci o kluczowym znaczeniu.
  • Zyxel NXC2500 to zintegrowany, inteligentny kontroler sieci bezprzewodowej. Model NXC2500 został zaprojektowany, aby oferować resellerom i firmom rozwiązanie, które umożliwi planowanie, instalowanie, monitorowanie oraz obsługę wraz z funkcjami zarządzania, autoryzacji i dostępu dla gości – wszystko w jednym urządzeniu.

Kontroler sieci WiFi ZyXEL NXC2500 obsługuje zarządzanie serią punktów dostępowych ZyXEL Unified, Unified Pro oraz NWA5000. Umożliwia to dostarczenie firmom w pełni funkcjonalnej sieci bezprzewodowej. Standardowo ZyXEL NXC2500 oferuje zarządzanie 8 punktami dostępowymi, ale umożliwia rozbudowę do 24 punktów dostępowych, zgodnie z zasadą “pay-as-you-grow” firma ma możliwość przyszłego rozbudowania sieci i jej funkcjonalności. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych i średnich firm, pod kątem implementacji zabezpieczeń w hotelach i instytucjach oświaty oraz do centralnie zarządzanych bezprzewodowych sieci LAN.

Firma Atrasys, z którą współpracuje ZyXEL Communications istnieje na polskim rynku informatycznym od ponad 3 lat. Dzięki wykwalifikowanemu i doświadczonemu zespołowi specjalistów, firma szybko uzyskała znaczącą pozycję na polskim rynku. „Naszym celem jest doradztwo w zakresie produktów i usług oferowanych instytucjom publicznym, sektorowi MSP oraz korporacjom. Dużą uwagę poświęcamy rzetelnej analizie potrzeb klienta i doborze najkorzystniejszego rozwiązania.” – podkreśla Sławomir Kołduński.