Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Nowe informacje o przyszłych PC Eee

Z wywiadu przeprowadzonego z CEO Asusteka Jerrym Shenem, wynika że firma bardzo poważnie rozważa wprowadzenie netbooków z systemem Windows 7, co biorąc pod uwagę ostatnio udostępnione informacje na temat wczesnej bety systemu, specjalnie nie dziwi. Przy niewielkiej zasobożerności nowych okienek, odpowiedniej kulturze pracy, może to być wymarzony system dla tego typu komputerków. Oczywiście firma przy okazji podtrzymuje swoją decyzję o nie instalowaniu Visty na Eee. Ekrany dotykowe mają stanowić standard wyposażenia droższych modeli. Co do cen, ciekawa jest informacja na temat ich rozpiętości.

Otóż, w sprzedaży będą dostępne modele za …250$ (powrót budżetowego wariantu 'Surf’ ?) ale także takie, które kosztować będą ok. 700$. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, że na rynku subnotebooków mamy do czynienia ze znaczącymi spadkami ceny, 12 calowe modele ultraprzenośne zbliżają się do granicy 1000 USD (np. MSI PR201).
Dodatkowo CEO powiedział, że zapowiadany Eee Stick (kontroler gier dla PC Eee) będzie dostępny zarówno jako stały element wyposażenia netbooków, jak i osobny produkt w cenie od 50 do 100$, wraz z opracowanymi specjalnie dla niego grami.
Netbooki nie będą wyposażane w ekrany większe niż 10′, a priorytetem będzie długość pracy na bateriach, wydajność zaś nie będzie głównym celem (dwurdzeniowe Atomy nie znajdują się wysoko na liście modyfikacji rodziny Eee).
Wreszcie oprócz zapowiadanego Eee all-in-one ala iMac (premiera niebawem), korporacja planuje dwa zupełnie nowe, tajemnicze produkty, których premiera nastąpi w styczniu 2009.

źródło: www.frazpc.pl

Dodaj komentarz