Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Gadżet zdolny odłączyć dostęp do sieci

Cyborg UnplugNa rynek trafiają coraz to nowsze nowinki technologiczne. Niekiedy są to lepsze wersje już sprawdzonych urządzeń, innym razem zupełnie nowe, nie znane dotąd gadżety. Jednym z nich jest bez wątpienia Unplug. Jest to sprzęt, który śmiało możemy nazwać antyrouterem, gdyż jego praca polega na odłączeniu od Internetu wszystkich urządzeń znajdujących się bezpośrednio w jego pobliżu.

 

Zastosowanie urządzenia Cyborg Unplug

 

Pełna nazwa tego gadżetu to Cyborg Unplug. Został zaprojektowany nie w celu złośliwego odłączania dostępu do Internetu, a po to by chronić nasze dane, które mogły by trafić do sieci, bez naszej zgody. Przykładowo pracujemy nad jakimś nowatorskim projektem, a ktoś za pomocą urządzeń mobilnych, czy nawet stacjonarnych kradnie nasz pomysł. Zatem śmiało możemy powiedzieć, że Cyborg Unplug czuwa nad bezpieczeństwem naszych danych.

Ale to nie jedyny przykład. Prowadzisz jakąś konferencję i nie życzysz sobie, by została ona sfilmowana i udostępniona w sieci. Urządzenie potrafić zerwać połączenie nie tylko Wi-Fi, ale posiada zdolność neutralizacji połączeń każdego hotspotu. Ingeruje także w inną nowinkę technologiczną, jaką są okulary Google Glass, czyli takie które posiadają wiele funkcji dostępnych w smartfonie, w tym także robienie zdjęć. Jeżeli chodzi o koszt Unpluga to jest to wydatek od 50 do 100 dolarów, co oczywiście zależy od konkretnej wersji urządzenia.