Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Centrala telefoniczna w chmurze

cellular-151385_1280Do tej pory centrale telefoniczne postrzegane były wyłącznie jako sprzęt, na który pozwolić sobie mogą jedynie korporacje oraz przedsiębiorstwa o dużych możliwościach finansowych, dysponujące w dodatku odpowiednio przeszkolonym personelem. Okazuje się jednak, że najnowsze technologie sprzyjają małym firmom, oddając do ich dyspozycji centrale niefizyczne, funkcjonujące całkowicie w chmurze.

 

Centrala sieciowa

Jedną z marek oferujących centrale telefoniczne na polskim rynku jest Datera – w ich ofercie znajdują się dwa typy central: Call-Ex oraz Call-Ex Cloud. Jako nowoczesne centrale IP PBX funkcjonują one w oparciu o sieć IP. Central w chmurze to kolejny krok w rozwoju tej technologii – odcięcie się od kosztownego i wymagającego sprzętu i przeniesienie wszystkich mechanizmów do przestrzeni online. Rozwiązanie w sam raz dla małych firm i mikroprzedsiębiorców.

Koszty

Centrale w chmurze są atrakcyjne finansowo zwłaszcza dla małych firm – dlaczego? Przede wszystkim nie wymagają one zagospodarowania przestrzeni ani oddelegowania odpowiedniego personelu do ich obsługi. Co więcej, jeżeli firma nie dysponuje fizycznym sprzętem, nie płaci za niego. Zamiast jednorazowej i wysokiej opłaty za kupno urządzeń, przedsiębiorca decyduje się na rozliczenie abonamentowe, płatne co miesiąc. Dzięki temu firma o małym lub średnim budżecie nie nadwyręży go, lecz będzie w stanie zbilansować swoje wydatki. Warto również wspomnieć, że centrala typu IP niesie ze sobą oszczędności, dzięki możliwości wykorzystania telefonii VoIP (redukcja kosztów połączeń mniej więcej o 40-50%).

Możliwości korporacji w zasięgu ręki

Niskie koszty i korzystne rozliczenie idzie w parze z możliwościami, jakie do tej pory pozostawały poza zasięgiem małych firm. Dostęp do centrali telefonicznej oznacza stworzenie własnych usług call center lub contact center, modernizację komunikacji wewnętrznej oraz skorzystanie z funkcji takich jak telekonferencje, rejestracja rozmów, przekierowywanie połączeń czy systemy usprawniające pracę konsultantów.

Więcej informacji oraz szczegółowe dane dotyczące cenników, ofert abonamentowych oraz wsparcia technicznego znajdziecie pod adresem: www.datera.pl.