Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Długopis do tworzenia konstrukcji 3D

dlugopis-3d-model-v4-ueDługopisy 3D to nowości ze świata techniki, które coraz śmielej wchodzą na rynek. Cieszą się wielkim zainteresowaniem, ponieważ za ich pomocą możliwe jest samodzielne tworzenie konstrukcji przestrzennych, co jeszcze niedawno wydawało się nie do pomyślenia. Są doskonałym pomysłem na dobrą i zarazem kreatywną zabawę.

Długopisy 3D to nowości ze świata techniki, które coraz śmielej wchodzą na rynek. Cieszą się wielkim zainteresowaniem, ponieważ za ich pomocą możliwe jest samodzielne tworzenie konstrukcji przestrzennych, co jeszcze niedawno wydawało się nie do pomyślenia. Są doskonałym pomysłem na dobrą i zarazem kreatywną zabawę.

Co mogą długopisy 3D?

dlugopis-3d-reczna-drukarka-3d-v3Przy pomocy długopisu 3D możemy w zaciszu własnego domu tworzyć trójwymiarowe obiekty. Długopis 3D działa jak przestrzenna drukarka ręczna. Zasada jego działania polega na stopniowym uwalnianiu bardzo rozgrzanego, płynnego plastiku, który zastyga w powietrzu. Dzięki tej właściwości za pomocą urządzenia możemy rysować w przestrzeni.

Długopisy 3D różnią się parametrami w zależności od modelu i produkującej je firmy. Długopisy Ultra Elektro posiadają dysze drukujące o średnicach 0.5 i 0.7 mm, natomiast plastikowe wkłady do nich występują w standardowej średnicy 1.75 mm. Plastik użyty do drukowania może być dwojakiego rodzaju. Dostępne są tworzywa zwane ABS, które mają wyższą temperaturę topnienia, a zarazem konstrukcje z nich powstałe są bardziej wytrzymałe. Innym materiałem jest PLA, o niższej temperaturze topnienia i zarazem mniej trwałych konstrukcjach.

Rysowanie długopisem 3D

dlugopis-3d-model-v4-ueRysowanie za pomocą długopisu 3D jest sposobem na znakomitą zabawę, a także na rozwój wyobraźni przestrzennej. Urządzenia te świetnie sprawdzą się na szkolnych lekcjach geometrii, ale nie tylko. Możemy nim stworzyć dowolne konstrukcje przestrzenne, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i umiejętności. Sprawne posługiwanie się tym urządzeniem wymaga od nas wprawy.

Rysować możemy w różnym tempie. Długopisy 3D posiadają funkcję regulowania tempa pracy. Możemy również wybrać optymalną dla nas temperaturę. Urządzenia te nie nadają się do zabawy dla małych dzieci, ponieważ rozgrzany do ponad dwustu stopni plastik stwarza dla nich poważne zagrożenie. Przy rysowaniu długopisem 3D można się poparzyć, dlatego konieczna jest ostrożność. Po zakończeniu rysowania należy usunąć plastik z urządzenia.

Filmik prezentujący możliwości długopisów 3D:

https://www.youtube.com/watch?v=5tptxQ5tO_s