Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Pendrive firmowy z logo – to straty czy marketing?

pendrive_karta_kredytowa_1Chcąc rozwinąć swoją działalność gospodarczą, powinniśmy przede wszystkim skupić się na przemyślanych i skutecznych działaniach marketingowych. Bez dobrej reklamy żadna bowiem firma nie będzie w stanie utrzymać się na dłuższą metę na rynku. Nie zawsze jednak dysponujemy budżetem tak dużym, aby pozwolić sobie na materiały promocyjne w telewizji, radiu czy prasie. W takiej sytuacji należy szukać rozwiązań alternatywnych, wśród których prym wiodą prezenty firmowe.

Chcąc rozwinąć swoją działalność gospodarczą, powinniśmy przede wszystkim skupić się na przemyślanych i skutecznych działaniach marketingowych. Bez dobrej reklamy żadna bowiem firma nie będzie w stanie utrzymać się na dłuższą metę na rynku. Nie zawsze jednak dysponujemy budżetem tak dużym, aby pozwolić sobie na materiały promocyjne w telewizji, radiu czy prasie. W takiej sytuacji należy szukać rozwiązań alternatywnych, wśród których prym wiodą prezenty firmowe.

Z czym do ludzi?

Mogą one przybrać różne firmy. Często jest to pendrive z logo, powerbank bądź nieco mniej zaawansowane kubki, długopisy, broszury czy różnego rodzaju torby. Czasem występują one także w postaci płynnej  bądź spożywczej. Ich rodzaj oczywiście zależy od tego, komu je wręczamy. Alkohol bądź owoce ofiarujemy partnerowi biznesowemu, natomiast zadaniem różnorakich gadżetów będzie skuteczna promocja firmy na zewnątrz.

Są one bardzo skutecznym sposobem na budowanie marki oraz zaufania klientów, jednak istotne jest to, aby były przygotowane w sposób przemyślany.

Na co się zdecydować?

Nic nam bowiem po prezentach, które będą nudne i bez wyrazu. Tego typu podarunek od razu wyląduje w koszu, a w najlepszym wypadku na dnie szafy. Chcąc zainteresować klientów, powinniśmy więc pomyśleć o czymś oryginalnym.

Jednak wyjątkowość naszych gadżetów to nie wszystko. Należy zadbać także o to, aby były one w jakimś stopniu przydatne. Jeżeli będą używane przez klientów na co dzień, nasze logo będzie eksponowane niezwykle często, co zaś może przełożyć się na zainteresowanie większej liczby osób. Możemy spotkać prezenty podobnie do pendrive w kształcie karty kredytowej jaki mają 100% powierchni do nadruku logo.

Prezenty firmowe z logo są idealną reklamą, która spełnia swoje funkcje dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Każdy, kto spojrzy na pendrive reklamowy bądź innego rodzaju gadżet ujrzy logo i nazwę naszej firmy. Z pewnością jest to efektywniejsza forma  promocji niż billboardy czy ulotki. Przykłady pendrive z nadrukiem można obejrzeć na stronie-producenta: http://brandusb.pl/

Aby jednak skomponować prezenty, które okażą się sukcesem, powinniśmy przeanalizować naszą grupę docelową. Należy zastanowić się, jakie są potrzeby naszych klientów i z jakiego środowiska pochodzą. Dzięki temu dowiemy się, co tak naprawdę im się przyda i z czego będą zadowoleni. Odpowiednio skomponowana kampania marketingowa oparta na firmowych gadżetach z logo pomoże nam nie tylko zbudować ścisłe i długotrwałe relacje z klientami, ale także zapewni zainteresowanie nowych odbiorców.