Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Rozwój elektroniki

elektronikaJak doskonale wiemy elektronika jest dziedziną, w której zmiany zachodzą w niesamowicie szybkim tempie. Jest to o tyle korzystne, że z pomocą nowych technologii dostajemy coraz to lepszy produkt a niektóre wcześniej niedostępne rozwiązania trafiają do zwykłych użytkowników. Nie mniejszą zaleta jest też fakt, że wraz z każdym nowym modelem elektronicznym, ten wcześniejszy staje się tańszy.

Obserwujemy takie wspomniane tendencje już od wielu lat i co istotne dzieje się tak z każdym sprzętem elektronicznym. Najbardziej zauważalne to jest na przykładzie telefonów komórkowych. W zasadzie smartfon wyparł już tradycyjne „komórki”, tym bardziej, że obecnie operatorzy przy pomocy promocji zachęcają nas do zawierania umów, w myśl których możemy korzystać praktycznie za darmo z telefonów nowej generacji. Jednak również komputery, laptopy (notebooki i netbooki), tablety, telewizory, monitory, aparaty fotograficzne, kamery i szereg urządzeń mobilnych wszystko to trafia w „wir” postępu.

Co ciekawe wiele z urządzeń jakie do nas trafiają, a bardziej konkretnie na rynek, kiedyś często służyła celom stricte, lub też pośrednio militarnym. Nawet obecnie trudno zaprzeczyć, że takie agencja, jak choćby NASA wykorzystują wiele technologii, które to są objęte tajemnicą, a w późniejszym czasie (w mniej zaawansowanym stanie) mogą trafić do ogólnego użytku. Nikt bowiem nie zaprzeczy, że GPS-y, czy drony nie są właśnie takimi urządzeniami potwierdzającymi tą tezę.