Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

LG Chem i STMicroelectronics chęć poprawy akumulatora technologii dla pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym

jednej z wiodących światowych dostawców półprzewodników, LG Chem, największy koreański Chemical Company, mają ujawnili szczegóły nowego akumulatora samochodowego, które znacznie rozszerza możliwości elektryczne i hybrydowe pojazdy elektryczne (HEVs), zmniejszenie zużycia zarówno benzyną, jak i emisji CO2 emisji. Nowy akumulator łączy LG Chem w litowo-jonowe (Li-ion) baterii i technologii ze state-of-the-chip zarządzania sztuki baterii wyprodukowanych przez ST.

Hybrydowe pojazdy elektryczne, które łączą konwencjonalnej benzyny-Fueled silnik spalinowy o silniki elektryczne zasilane przez akumulator, stają się coraz bardziej istotną częścią tego rynku motoryzacyjnym, ponieważ mogą one dostarczyć większej efektywności zużycia paliwa i zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Zazwyczaj dzisiejszym HEVs w oparciu o wykorzystanie baterii niklowo-wodorkowe (NiMH) technologii, które wykorzystują prostszych układów sterowania, ale są cięższe i działać przy niższych napięć.

 

Li-ion są powszechnie używane w przenośnych urządzeń elektronicznych, ponieważ oferują one jednym z najlepszych energii do masy – dwa razy więcej niż w przypadku baterii NiMH – z bardzo niskiej samooceny absolutorium, ale nie w użyciu. Jednak ich stosowanie w wyższej mocy aplikacje jak dotąd ograniczone, ponieważ ładowanie / rozładowanie cyklu Li-ion musi być starannie zarządzany w celu ochrony stanu baterii z nadużycia. Z tego powodu Li-ion musi być połączona z wyrafinowaną i wysoce niezawodny-elektronicznych baterii zarządzania w obwodach wysokiej mocy aplikacji.

Nowe litowo-jonowy akumulator z LG Chem zarządza ładowanie / rozładowanie cyklu poprzez włączenie zaawansowanego zarządzania baterią chip, produkowane przez ST, który umożliwia bezpieczne i długoterminowej wiarygodności Li-Ion technologii po przystępnej cenie, nawet w aplikacjach jako wymagający jak samochodowych systemów napędowych.

"Rzetelne i wiarygodne kontroli baterii cykli ładowania i rozładowywania sprawia, że Li-ion technology applications ustalone dla wyboru niskiego poboru mocy zastosowań konsumenckich, jak również prowadzącej do przyszłego konkurenta wysokiej mocy", powiedział dr Kim MH, w Vice President of Research Institute baterii LG Chem. "Jako światowy numer jeden dostawca energii zarządzania urządzeniami i jeden z czołowych dostawców chipów krzemowych dla przemysłu motoryzacyjnego, ST był naturalny wybór do rozwijania krzemu stronie akumulatora w celu uzupełnienia LG Chem zaawansowane Li -jonowy akumulator technologii ".

ST akumulatora zarządzania chip wytwarzany jest z firmy BCD własności (Bipolar-CMOS-DMOS) technologia, która łączy cyfrowych układów logicznych, precyzyjnych pomiarów analogowych układów zasilania i obsługi krzemowych tranzystorów w jednym chipie. A Battery Management System z tych chipów dokładnie kontroluje cyklach ładowania i rozładowywania baterii w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji i długą żywotność baterii. Każdy chip może obsługiwać do dziesięciu ogniw Li-Ion, a także interfejs do komunikacji z innymi zarządzania bateria ST chipów w systemie. Z tej możliwości komunikacji, jak wiele maksymalnie 32 baterii zarządzania chipów może być podłączony w systemie kaskadowym do zarządzania bateriami, które dostarczają do 1600V do silników elektrycznych.

BCD, często nazywane smart power, to technologia, która umożliwia prowadzenie półprzewodnikowych ST do produkcji trzech podstawowych elementów elektronicznych układów na jednym tanich chip – cyfrowe logiki dla szybkich obliczeń, analogowych układów o wysokiej precyzji pomiaru i kontroli, a moc tranzystorów, że zarządzanie przepływem prądu elektrycznego wysokiego. ST pionierem w doprowadziła technologii i rynku do tej pory, z-smart power produkty stosowane w dużych ilościach zastosowań, począwszy od drukarek i faksów do twardych dysków i urządzeń, że zarządzanie przepływem szyby i lusterka w samochodach.

"Zmniejszenie zużycia paliw kopalnych i emisję dwutlenku węgla stanowi integralną część ST produktu strategii rozwoju", powiedział Marco Monti, General Manager, Power Train and Safety Division, Automotive grupy produktów, STMicroelectronics. "Jesteśmy dumni, że udało nam dostosować naszą zarządzania energią i analogowych wiedzą z LG Chem, aby utworzyć nowe rozwiązanie, które pozwoli Li-ion do rozwiązania coraz wyższa siła wniosków, z e-rowery do najbardziej wymagających transportu publicznego pojazdów. "

LG Chem / ST rozwiązanie redukuje koszty i wagę i zwiększa wiarygodność w litowo-jonowy akumulator, litowo-jonowy umożliwiający technologii, aby uwzględnić nowe wnioski od elektryczne skutery i rowery do ciężarówek.

zródło: st.com

Dodaj komentarz