Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Podstawy elektroniki – zero stresu – 88 stron

Uwaga; wyprzedajemy!!! Ta okazja może się nie powtórzyć…
Elektronika dla początkujących; prościej się nie da! Naucz młodszego brata….lub siostrę 😉

Czytaliśmy zwykłe podręczniki; są tam opisane różne rzeczy: zespół biernych filtrów pasmowo – przepustowych, przebieg prostokątny, obwód kolektora, częstotliwość zależna od stałej czasowej, diody połączone w mostek Graetz’a, otwarta pętla ujemnego sprzężenia zwrotnego……Można się zestresować, prawda?
Zacznij inaczej………… Oferujemy książkę zawierającą gotowe projekty dla początkujących bez nadmiaru teorii.
88stron, okładka miękka
OPIS:

Wprowadzenie w świat elektroniki na prostych przykładach. Do książki dołączam komplet elementów wykorzystywanych w doświadczeniach oraz jedną, losowo wybrana płytkę uniwersalną.Nie bawiąc się w zgłębianie szczegółowych opisów technicznych od razu można przystąpić do konstruowania! Pierwsze urządzenie, to sygnalizator optyczny i omówione są przy okazji bateria, dioda LED, rezystory oraz włącznik. W miarę wzrostu trudności 25 projektów (przykładowo: układ alarmowy z diodą świecącą, układ próbny kondensatorów, sygnalizator akustyczny z pętlą alarmową, wykrywacz hałasu) omawiane są następne elementy elektroniczne. Na rysunkach pokazane są zarówno schematy jak i wizerunki połączeń (jak to powinno wyglądać) oraz symbole poszczególnych elementów.

Całość jest napisana prostym językiem bez technicznych zawiłości. Świetne na dobry początek. Jest to wyprzedaż instrukcji po produkowanym przez nas dość drogim zestawie edukacyjnym, gdzie elementy były w komplecie na podstawkach.

Zestaw nie jest już produkowany, ale dla ułatwienia załączam do książki wykorzystywane w doświadczeniach elementy (montażu można dokonywać w różny sposób, np. wykorzystując załączoną płytkę, lub przy użyciu samych przewodów):

—> Rezystory: 470 Ohm (2szt), 1 kOhm, 2,2 kOhm, 10 kOhm (2szt), 47 kOhm (2szt), Kondensatory: 22n (2szt), 100 uF (2szt), Tranzystory: NPN (2szt), PNP, Dioda LED (2szt), Przetwornik piezo (jako mini-głośniczek), Włącznik (2szt), Sensor – czujnik (2szt), zacisk baterii, przewód izolowany, jedna płytka uniwersalna.

– – – Jeśli do ćwiczeń wykorzystywana byłaby lutownica, to zalecam wykonywanie ich w obecności osoby dorosłej. – – –

– – – W komplecie nie znajduje się bateria 9V (6F22) – –

zapraszam do zkupu na stronę www.nordelektronikplus.pl cena tylko: 14,88 zł

Dodaj komentarz