Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

AMD obiecuje rewolucję na rynku gier i wideo

Już w drugiej połowie bieżącego roku mają zakończyć się prace nad AMD Fusion Render Cloud – superkomputerem graficznym, którego moc obliczeniowa ma przekroczyć barierę 1 petaflopsa. Ta niezwykle wydajna maszyna ma, jak zapewnia AMD, zrewolucjonizować sposób tworzenia i dystrybucji grafiki oraz obrazu wideo.

Dzięki niej użytkownik będzie mógł jadąc z pracy do domu rozpocząć oglądanie filmu na wyświetlaczu telefonu komórkowego, a gdy dotrze do domu, dokończy go oglądać na ekranie telewizora. Wszystko dzięki bezprzewodowej łączności z Internetem, która pozwoli też np. na wykorzystanie komórki do grania w najbardziej zaawansowane gry bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Nie wspominając już o ograniczeniach technicznych samego telefonu.

Obsługą gry zajmie się AMD Fusion Render Cloud, zbudowany z wykorzystanie procesorów Phenom II, chipsetów AMD 790 i kart graficznych ATI Radeon HD 4870. Maszyna powstaje we współpracy z firmą OTOY, autorem zaawansowanego oprogramowania dla multimediów. Użytkownikowi wystarczy dostęp do Sieci i przeglądarka. Resztą zajmie się superkomputer, który w czasie rzeczywistym prześle do wyświetlenia gotowy obraz. Zdalne renderowanie umożliwi odtwarzanie obrazu HD na urządzeniach przenośnych, które ze względów technologicznych nie są w stanie przechowywać i przetwarzać tak olbrzymiej ilości danych.

źródło : http://kopalniawiedzy.pl/

Dodaj komentarz