Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak wybrać odtwarzacz DVD?

movies-440361_1280Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nikt już nie ogląda filmów na DVD. Nic podobnego! Choć w pewnym momencie zapotrzebowanie na tego typu produkty rzeczywiście spadło, szczególnie w okresie świątecznym odnotować można znaczne wzrosty w tym zakresie. Lubimy mieć przecież ulubiony film na płycie z legalnego źródła i wiedzieć, że jej twórca dostał godziwą zapłatę za swoją ciężką pracę. Jeśli też należysz do tego grona musisz zadbać o wybór właściwego odtwarzacza DVD, który pomoże Ci cieszyć się ulubioną produkcją w jak najlepszej jakości.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru DVD?

Parametrów, na które powinieneś zwracać uwagę podczas zakupu tego rodzaju sprzętu jest wiele. Niemniej jednak najważniejszymi z nich są: format zapisu plików, jakie jest w stanie odczytać dane DVD, formaty dźwięku oraz opcje dodatkowe, które ułatwią bądź wzbogacą użytkowanie sprzętu. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór najbardziej wszechstronnego odtwarzacza DVD zastanów się, czy wszystkie te funkcje są Ci potrzebne. Dostosuj je do swoich indywidualnych wymagań, a na pewno będziesz zadowolony z zakupu.

Format obrazu, dźwięku, gabaryty

Zacznijmy od początku, a więc od tego, że im więcej nośników potrafi odczytać dane DVD, tym lepiej. Standardowo muszą być to DVD Video, VCD i SVCD, DivX i Xvid, WMV i AVI. Dobrze, gdy sprzęt prócz odtwarzania filmów umożliwia przeglądanie zdjęć w formacie JPG. Zwróć także uwagę na to, czy odtwarzacz DVD obsługuje takie nośniki jak CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R DL – są najpowszechniejsze i najczęściej spotykane. Kolejną rzeczą jest oczywiście dźwięk, który można emitować przecież jako integralną część filmu lub niezależnie. Jeśli więc chcesz, by Twoje DVD stało się alternatywą dla wieży stereo, zwróć uwagę także na ten aspekt. Nie zapomnij przy tym, że odtwarzacze DVD mają bardzo różne rozmiary, uzależnione od modelu i producenta. Ich wysokość waha się więc od 3 do 15 cm, szerokość zaś w granicach 15-50 cm, natomiast głębokość – 15-40 cm. Zanim więc kupisz upragniony sprzęt, upewnij się, że zmieści się w Twoim salonie.

Dlaczego warto postawić na znaną markę?

Od lat przyjęło się, że w kwestii sprzętu warto stawiać na sprawdzone marki, które od lat istnieją na rynku. To prawda, ponieważ tylko one pozwalają Ci cieszyć się doskonałą jakością sprzętu, a w przypadku DVD jakością obrazu, obsługą wszystkich najpowszechniejszych formatów, czy nawet. bezprzewodowym dostępem do intetnetu. Takie właśnie są odtwarzacze DVD firmy LG – http://www.lg.com/pl/odtwarzacze-dvd. Ciesz się  niskim zużyciem mocy i masą wrażeń dzięki sprzętowi, któremu możesz zaufać. Pewność sprzętu i jakość gwarantowana!