Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Telefony komórkowe

telefonyWśród gadżetów elektronicznych, co rusz do sprzedaży trafia nowszy model danego sprzętu. Tutaj szeroki rozwój możemy zaobserwować zwracając uwagę na telefony komórkowe. Dawno już zapomnieliśmy o aparacie kieszonkowym, który to służył nam do rozmów i wysyłania sms-ów.

Mało tego. Nawet takie modele były przedmiotem postępu technologicznego, bo przecież na początku mówiliśmy tutaj o telefonach komórkowych, niechlubnie określanych, jako „cegły” z racji swoich dużych gabarytów, gdy to komórki stały się znacznie mniejszymi telefonikami, niż to było wcześniej.

Co prawda dzisiaj te przenośne komputery z dostępem do Internetu, bo tak możemy określić smartfony, ponownie stają się większe. Nadal są modelami cieniutkimi, ale stawiając na większy wyświetlacz mamy już nawet 6 i więcej calowe gadżety. Z tego wynika, że niebawem rozmiarem matrycy będą porównywalne z tabletami. Jednak większy ekran jest jednym z kryteriów przy wyborze nowego modelu telefonu. Te nowe to już prawdziwe cuda techniki z 8-rdzeniowymi procesorami zaawansowanymi technologicznie wyświetlaczami, a funkcja ekranu dotykowego jest po prostu standardem. Aparaty fotograficzne w komórkach mają po kilkanaście Mpix i mnóstwo funkcji, o których kiedyś mogliśmy marzyć kupując nawet niezły aparat do robienia wyłącznie zdjęć.