Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Waga obowiązkowa

Smiling woman buying vegetables in organic sectionWagi dostępne dla klientów ułatwiają im zakupy.

W wielu supermarketach oraz hipermarketach warzywa oraz owoce są ważone przy kasach ze względu na wygodę klienta, a także zabezpieczenie przed omyłkowym lub w najgorszym przypadku błędnym oznaczeniem lub zważeniem przez klienta. Jednak część sklepów w dalszym ciągu decyduje się na używanie wag etykietujących. Powoduje to odciążenie kasjerów ze znajomości kodów wszystkich warzyw i owoców, jednak mają oni obowiązek sprawdzania czy klient dobrze oznaczył wybrany przez siebie towar, a także przypuszczalnie czy waga widniejąca na etykiecie zgadza się z wagą wybranego towaru.

Wagi etykietujące nie tylko są używane do ważenia i oznaczania warzyw oraz owoców, ale także wyrobów mięsnych oraz serów. Są to najczęstsze przypadki, w których możemy wykorzystać wspomniane wagi, jednak możemy ją zaprogramować i korzystać z niej do praktycznie wszystkiego co wymaga ważenia i nadaję sie do nalepienia przez etykietę. Dzięki możliwości zaprogramowania wag, wyparły one z rynku starsze typy wag, które były używane jeszcze kilkanaście lat temu. W porównaniu z dawnymi wagami na obciążniki, używane zwykle w mniejszych sklepach są one znacznie bardziej dokładne w porównaniu ze starszymi typami. Zaowocowało to zwiększeniem wpływów, do kasy sklepów wynikających z tego, że wielu klientów otrzymywało produkt zważony do nawet trzeciego miejsca po przecinku.

W chwili obecnej najczęściej w sklepach spotykamy się z dwoma rodzajami wag etykietowych. Pierwszym typem są najnowszymi ze względu na technologie, gdzie mamy zaprogramowaną wagę, a po położeniu produktu na niej, wybieramy na ekranie dotykowym najpierw rodzaj produktu jaki chcemy zaważyć na przykład, owoce, warzywa, ciastka i tym podobne, a potem wybieram z listy dokładnie wybraną przez nas rzecz. Drugim typem, nieco starszym jest waga z klawiszami. Aby zważyć naszą rzecz musimy udać się do konkretnej wagi, gdyż każda jest do czegoś innego, położyć produkt aby go zważyć oraz wcisnąć odpowiedni numer albo obrazek na tablicy numerycznej. Oczywiście każda z wag w przeciwieństwie do starszego typu musi mieć odpowiednie oprogramowanie.