Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jesteś grafikiem? Zobacz jaki laptop jest najlepszy do twojej pracy

tekst-marketingowyWszystkim, którzy nie są na bieżąco z nowoczesnymi technologiami może się wydawać, że obecnie dostępne na rynku laptopy nie różnią się wiele, a więc wykorzystać każdy z nich można zarówno do pracy biurowej jak i do rozrywki. Wcale jednak nie jest to prawdą. W poniższym artykule opiszemy parametry, na które należy zwrócić uwagę typując laptop mający służyć zarówno do obróbki jak i do tworzenia grafiki komputerowej.

Jak mówi specjalista reprezentujący serwis laptopów OKLAPTOP z Krakowa; fachowcy zainteresowani nabyciem omawianego sprzętu powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na wydajność procesora, decydującego o efektywności pracy, która zależeć będzie od sprawnie i szybko działających aplikacji graficznych. Aktualnie cieszą się największą popularnością układy cztero- oraz ośmiordzeniowe produkowane przez firmy AMD oraz Intel. Gwarantują one dużą szybkość pracy z urządzeniem przenośnym oraz – za pomocą dedykowanej bardzo wydajnej wentylacji – nie przyczyniają się do zbytniego nagrzania nagrzania wnętrza eksploatowanego przez nas komputera.

Bardzo ważną jest odpowiednio dobrana pamięć RAM. W laptopie, który chcemy kupić powinno jej być od 16 do 32 gigabajtów, ponieważ taka ilość ułatwia satysfakcjonującą nas obróbkę grafiki, przetwarzanie danych, czy też umieszczanie opracowanych projektów w pamięci komputera. Wiedzmy, że mimo swojej kompaktowej architektury większość urządzeń przenośnych może uzyskać opcje powiększenia pamięci urządzenia montując dodatkową kość pamięci na płycie głównej. Możemy więc wstępnie zaoszczędzić posiadane na chwilę obecną fundusze fundując sobie laptop wyposażony w 4-8 GB pamięci RAM, a później powiększyć ją dwu- i czterokrotnie gdy potrzeby nasze wzrosną.

Uwagę zwrócić należy także na wysokiej jakości ekran urządzenia, które zapewniać ma nam dobre warunki do pracy. Ponieważ najczęściej będzie ono używane przez kilka do kilkunastu godzin dziennie, zadbać powinniśmy, aby matryca ekranu była matowa. Dzięki temu mniejsza ilość światła sztucznego i promieni słonecznych będzie się w niej odbijać. Fakt ten poskutkuje mniejszym zmęczeniem oczu oraz możliwością dłuższej dłuższej, bardziej wydajnej pracy, co w zawodzie grafika jest bardzo ważne. Zalecamy także szczegółowe przyjrzenie się specyfice zainstalowanych podzespołów monitora na stronie producenta lub też kontaktując się w sposób bezpośredni z przedstawicielem sklepu, w którym przewidujemy kupić laptopa celem odwzorownia jakości kolorów, a więc określenia czy będzie istniała możliwość uzyskania obrazu w najbardziej zbliżonych do rzeczywistości odcieniach. Może zadecydować ta kwestia o naszym sukcesie lub niepowodzeniu w branży w przypadku, gdy oferujemy swoim klientom drukowanie materiałów promocyjnych lub informacyjnych.

Co ciekawe, pomimo pozorów jakie sprawia, nie ma ona pierwszorzędnego znaczenia w nabywanym urządzeniu, jako że jest wykorzystywana zazwyczaj do obsługi obrazów renderowanych w czasie rzeczywistym w grach komputerowych. Posiadający różne przygotowanie graficy mogą więc przeznaczyć mniej funduszy na ten komponent laptopa, kupując pracy zamiast wykosztowywać się na drogą kartę graficzną, której możliwości w codziennej pracy nie będą wykorzystane.