Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Zaproszenie: Mio Technology

Klika dni temu otrzymałem pierwszą wiadomość od Mio a dokładnie to było 23.02.2010 to można napisać, że klika tygodni temu nie dni. Od tamtej pory dostaję sporo maili z wiadomościami o Mio ciągle mnie gdzieś zapraszają na premierę, konferencje.

Przedostatni mail ma taką treść:

———————————

Mam przyjemność zaprosić Państwa na transmisję internetową konferencji „Mio Technology wzmacnia pozycję lidera na rynku nawigacji samochodowych”, która obędzie się 11 marca 2010 o godzinie 14:00.

Prosimy równocześnie o potwierdzenie swojej obecności, co pozwoli nam na przesłanie powiadomienia o rozpoczynającej się transmisji za pośrednictwem e-maila oraz opcjonalnie wiadomości tekstowej wysyłanej na telefon komórkowy. Otrzymywanie powiadomienia na telefon komórkowy wymaga uzupełnienia danych kontaktowych o numer telefonu komórkowego.

Aby potwierdzić obecność na konferencji kliknij: http://media.neuron.pl/PressOffice/VideoConference.521.po?token=b952a6b9ed36745c5eb6a96d9dcb382df0314ad52e6af688ccde17911cc57e89

Na krótko przed rozpoczęciem konferencji otrzymają Państwo email z linkiem pozwalającym dołączyć do konferencji.

Uwaga! Uczestniczenie w transmisji wideo wymaga najnowszej wersji Adobe Flash Player oraz komputera wyposażonego w głośniki. Zadawanie pytań do prelegentów jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej konferencji.

Aby sprawdzić czy komputer jest przygotowany do odbioru transmisji kliknij: http://media.neuron.pl/PressOffice/VideoConference.521.po?token=b952a6b9ed36745c5eb6a96d9dcb382df0314ad52e6af688ccde17911cc57e89&test=true

Link do strony pobrania wtyczki Adobe Flash Player: http://www.adobe.com/products/flashplayer/

———————————

Może kogoś to zainteresuje, ja jakoś sceptycznie podchodzę do urządzeń tej firmy. Robią solidne urządzenia lecz w niektórych obsługa jest tragiczna no i jest dość duże utrudnienie co do wgrywania map innego producenta na przykład AutoMapy która jest chyba najbardziej popularną mapą do nawigacji moim zdaniem nawigacją powinna mieć tak zwany „otwarty system” nie mówię to o gołym windowsie lecz o przycisku explorer tak jak to występuję w nawigacjach navroad model 430BT.  Czytając to ktoś pomyśli, że piszę tu z myślą o pirackim oprogramowaniu i tu się muli wiele ludzi kupuje mapy oddzielnie do nawigacji i próbuje je samemu wgrać do nawigacji bo myśli, że włoży inna kartę i będzie mu działać w większości nawigacji tak nie ma i to jest błąd ze strony producenta urządzenia i oprogramowania nawigacji (softu), taki człowiek udaje się do serwisu gdzie robią nawigację lub tam gdzie kupił urządzenie, jeżeli serwisant umie to mu zrobi to tak żeby ta mapa działała ale wiąże się to z tym, że musi „grzebać” w oprogramowaniu nawigacji zmieniać nazwy katalogów bądź inne ustawienia które nie powinny być zmieniane, po takim zabiegu najczęściej traci się gwarancję na urządzenie. Po wysłaniu takiego urządzenia na przykład które się nie włączało autoryzowany serwis złoży to wszystko na tego co zmieniał coś w oprogramowaniu, żeby zarobić na naprawie a mogło być to spowodowane w ogóle innym czynnikiem.  Jestem przekonany, że przy otwartym systemie nawigacji na pewno by wzrosła ich sprzedaż no i map.  Nie znam jeszcze nowego urządzenia Mio ale z pewnością za jakiś czas je przetestuje.

Dziękuję za przeczytanie….

Dodaj komentarz