Nowoczesne piece dla piekarni

W piekarnik wykorzystywane są różnego rodzaje pieców, różnią się one rodzajem opalania, mogą być to przykładowo piece gazowe, olejowe, opalane pelletem.

Najwygodniejsze wydają się być piece elektryczne, mogą posiadać wiele elementów grzewczych metalowych, a także ceramicznych. Oczywiście mogą być wyposażone w wiele półek, które dają dużą przestrzeń, dzięki nim będziemy mogli upiec wiele produktów naraz, co jest niezwykle wygodne. Piece tego typu posiadają wiele możliwości ustawień, poszczególne grzałki mogą być kontrolowane niezależnie co daje dużą wygodę, można zatem dostosować je do każdego rodzaju wyrobów. Dodatkową zaletą może być również obracana taca, dzięki której ciasto piecze się równomiernie, wszystkie produkty są wypieczone równomiernie, mają podobną skórkę. Najczęściej do obudowy wykorzystywana jest stal nierdzewna, która pozwala na utrzymanie pieców w czystości. Dodatkową zaletą jest z pewnością możliwość samoczyszczenia się pieca, zatem po każdym wypieku piec może zostać szybko, automatycznie oczyszczony. Piece tego rodzaju mogą posiadać różnego rodzaju nadmuchy, wentylatory które odpowiedzialne są za równomiernie rozprowadzanie powietrza w całej komorze, przy czym każda komora może być sterowana oddzielnie.

Nowoczesne piece dla piekarni

Obecnie piece mogą pracować pod kontrolą systemów elektronicznych, piec może zostać podłączony do komputera, także poprzez sieć bezprzewodową, zatem możemy obsługiwać go także przy pomocy urządzeń przenośnych, smartfonów.

Piece mogą posiadać wiele półek, a także różne metody ładowania ciasta, mogą być to przykładowo specjalne ruchome platformy które całościowo wjeżdżają do pieca, skraca to oczywiście czas przygotowania wypieków, jest to bardzo wygodne. Oczywiście piece tego rodzaju można dowolnie programować, posiadają one wiele czujników, za pomocą których możliwe jest określenie temperatury dla poszczególnych części pieca. Jest to ważne jeżeli będziemy chcieli upiec różnego rodzaju wyroby na poszczególnych półkach. Dodatkowo wyposażone są także w sygnalizatory dźwiękowe, dzięki czemu nie zapomnimy o wyciągnięciu wyrobu z pieca. Oczywiście możemy nastawiać różnego rodzaju tryby automatyczne, które włączają piec, jak również zatrzymują pieczenie po określonym ustawionym czasie. Możemy także zaprogramować zmianę pieczenia po określonym czasie, tego rodzaju udogodnienia dają nam piece wsadowe elektryczne, nie potrzebują one gazu zatem sprawdzą się bardzo dobrze w wielu piekarniach. W zależności od potrzeb, możliwości piekarni, można zakupić oczywiście różne rodzaje pieców różnej wielkości.