Telefonia dla nowoczesnej firmy

Telefonia dla nowoczesnej firmyNowoczesna firma musi odznaczać się nie tylko innowacyjnością w podejmowanych działaniach, lecz również umiejętnym dostosowywaniem posiadanych już usług do nowych możliwości. Jeżeli coś przynosi straty lub generuje niepotrzebne koszty, należy się tego pozbyć i zmienić na coś lepszego – a więc najczęściej nowego. Tak właśnie jest z firmową telefonią stacjonarną.

Nowa sieć w zasięgu ręki

            Jedną z najpoważniejszych wad telefonii stacjonarnej jest to, że w porównaniu z ofertami operatorów sieci komórkowych, jest ona zupełnie nieopłacalna. W dalszym ciągu jednak firmy i przedsiębiorcy potrzebują telefonów stacjonarnych do usprawnienia swoich usług – czy to w dziedzinie kontaktu z klientami, czy w komunikacji wewnętrznej. Jak uniknąć dodatkowych kosztów? To proste: wystarczy skorzystać z telefonii internetowej, nazywanej również telefonią VoIP.

Taniej i lepiej

Zamiast tradycyjnego sygnału, VoIP wykorzystuje sygnał sieci IP, co przekłada się na dwie rzeczy. Po pierwsze jest to usługa nieporównanie tańsza niż tradycyjna telefonia stacjonarna. Największą atrakcją są z pewnością połączenia międzynarodowe, które w ofercie jednego z operatorów sieci VoIP w Polsce, marki FCN, zaczynają się już od 3 groszy. Po drugie natomiast, jakość wykonywanych połączeń i przesyłanego oraz odbieranego dźwięku, przy odpowiedniej przepustowości łącza internetu jest o wiele lepsza niż w wypadku tradycyjnych rozmów.

Gratka dla firm

FCN przygotował trzy plany abonamentowe, z których skorzystać mogą użytkownicy firmowi. Pierwsze dwa to taryfy FCN 300 i FCN 700, które różnią się przede wszystkim liczbą dostępnych minut. Trzecia oferta to coś przygotowanego specjalnie dla wymagających i rozwijających się klientów: Wirtualna Centrala. W rzeczywistości jest to pełnoprawna centrala telefoniczna funkcjonująca w chmurze. Podłączonych może zostać do niej 3, 5 lub 10 stanowisk, z których każde otrzyma swój numer wewnętrzny, krajowy, możliwość przekierowania połączeń i wiele więcej. Do każdej Wirtualnej Centrali, niezależnie od wykupionej liczby stanowisk, dostępne są dodatkowe pakiety, wśród których znajdują się m.in. dodatkowe minuty czy wirtualny faks.