Nowe, szczelne złącza zasilające AC od PCE

PCE jest znaną w Europie marką, działającą od 1973 roku i specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości złączy zasilających oraz innych produktów z branży elektrotechnicznej. Firma posiada oddziały znajdujące się m.in. w Austrii i Polsce (oddział certyfikowany ISO 9001:2010).

Najnowszym produktem PCE w ofercie TME są wykonane w standardzie europejskim złącza sieciowe o szczelności w klasach IP20 lub IP54 (odporność na pyły i wysoką wilgotność, opryski). Artykuły te pochodzą z serii TAURUS2 – następcy obecnej na rynku od 2012 r. rodziny TAURUS. Poza dobrą izolacją, złącza te charakteryzuje trwałość mechaniczna oraz chemiczna (w kontakcie z naftą i olejami). Dzięki tym cechom, jak również obciążalności prądowej rzędu 16A (tj. ok. 3,5kW) produkty z powodzeniem mogą być stosowane w warsztatach mechanicznych, parkach maszynowych, jak również na budowach. Stanowią też doskonały element instalacji w gospodarstwach rolnych i domowych (np. do prac ogrodowych).

Wtyki IP54
Wtyki IP54
Gniazda IP54
Gniazda IP54

 

Złącza IP20
Złącza IP20

 

Nowoczesna konstrukcja ułatwia instalację złączy na przewodach (2P+PE). Zaciski elektryczne przystosowano do żył o przekroju 2,5mm2. W ofercie TME znalazły się zarówno gniazda, jak i wtyki TAURUS2 – w wyrazistych kolorach poprawiających widoczność i ułatwiających identyfikację konektorów. Gniazda dostępne są w wersjach z zaślepkami izolującymi. Dodatkowo, produkty oferujemy w wariantach z żyłą ochronną wyprowadzoną na bolec (standard UE) lub w niemieckim systemie Schuko.

Charakterystyka
Seria złącza TAURUS2
Typ złącza zasilające AC (sieciowe)
Klasa szczelności* IP20 lub IP54
Prąd znamionowy 16A
Napięcie znamionowe 250V AC
Przekrój żyły 2,5mm2
Układ wyprowadzeń 2P+PE

* zależnie od modelu

 

Przegląd produktów

Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Oryginalne źródło: https://www.tme.eu/pl/news/about-product/page/44727/nowe-szczelne-zlacza-zasilajace-ac-od-pce/