Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex – unikatowa otulina do specjalnych zastosowań

Specyfika systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych czy wentylacyjnych wymaga odpowiedniej jakości zabezpieczeń. Niewłaściwie zaizolowana instalacja to w konsekwencji obniżenie wydajności, straty energii oraz awaryjność tych systemów. Prawidłowo dobrana otulina pozwala maksymalnie ograniczyć utratę ciepła przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Firma Thermaflex wprowadziła na polski rynek idealne rozwiązanie dla zastosowań w chłodnictwie i klimatyzacji – izolację ThermaSmart Cool™.

Straty energii spowodowane różnicą temperatur między wnętrzem instalacji a otoczeniem zewnętrznym to główny problem systemów chłodniczych. Poziom strat zależny jest od amplitudy temperatur. Ściślej rzecz ujmując – im różnica jest większa, tym znaczniejsze są straty. Dodatkowo przewody chłodnicze, klimatyzacyjne oraz wentylacyjne narażone są na zjawisko kondensacji, polegającej na skraplaniu się pary wodnej, co w efekcie prowadzi do korozji części składowych instalacji. Dlatego tak ważne jest, by tego typu urządzenia zostały wyposażone w specjalnie dla nich stworzoną izolację, która będzie spełniała również funkcje ochronne. Najlepszym zabezpieczeniem jest wyposażenie systemów chłodniczych w izolację ThermaSmart CoolTM, dostępną w ofercie firmy Thermaflex.

ThermaSmart CoolTM – zwarta siła poliolefiny

Unikalna izolacja ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex  fot. Thermaflex
Unikalna izolacja ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex fot. Thermaflex

ThermaSmart CoolTM z oferty firmy Thermaflex to najwyższej jakości otulina poliolefinowa o strukturze zamknięto – komórkowej, przeznaczona dla niewielkich instalacji, takich jak splity klimatyzacyjne, przewody prowadzące do lad czy też przenośne urządzenia chłodnicze. Specyfika użytych surowców nadaje izolacji  ThermaSmart CoolTM bardzo wysoką elastyczność, co ułatwia montaż nie tylko na odcinkach prostych, ale również na łukach oraz rozgałęzieniach rurowych. Ponadto, czyni izolację niezwykle wytrzymałą o znakomitych właściwościach izolacyjnych. Współczynnik przewodności ciepła izolacji ThermaSmart CoolTM wynosi 0,035 W/mk przy 0 0C oraz 0,037 W/mk przy 200C, gwarantując tym samym trwałe korzyści związane z oszczędnością energii.  Temperatura pracy ThermaSmart CoolTM wynosi od -400C do +75 0C, co sprawia, że otulina

odporna jest na różnice temperatur i tym samym skutecznie chroni instalację przed zbędną utratą ciepła oraz uniemożliwia wytworzenie sie na rurach pary wodnej. Warto zaznaczyć, że ThermaSmart CoolTM to trwała izolacja o niewielkiej wadze. Gramatura tej otuliny daje pewność, że jej montaż nadmiernie nie obciąży instalacji.Właściwości trudnopalne, jakie posiada Izolacja ThermaSmart CoolTM świadczą o wyjątkowości tego produktu i zwiększają bezpieczeństwo podczas eksploatacji instalacji.

ThermaSmart CoolTM od Thermaflex – najwyższy standard w kolorze blue

Przyjazna środowisku pianka poliolefinowa zastosowana w izolacji ThermaSmart CoolTM  firmy Thermaflex  Fot. Thermaflex
Przyjazna środowisku pianka poliolefinowa zastosowana w izolacji ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex Fot. Thermaflex

ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex to wysokiej jakości rozwiązanie, wyznaczające standardy na polskim rynku. Jako jedyny produkt izolacyjny dostępny jest w kolorze „niebieski metalik”, który w krajach pozaeuropejskich przypisany jest wyłącznie izolacjom chłodniczym. W Polsce jest to pierwsza otulina dostępna w tej barwie. Dodatkowo, ThermaSmart CoolTM jest przyjazna środowisku naturalnemu oraz nadaje się do ponownego przetworzenia. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest izolacją niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju.

ThermaSmart CoolTM to najwyższej jakości otulina, która chroni instalację przed uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV. Przede wszystkim jednak ThermaSmart CoolTM z oferty Thermaflex nie dopuszcza do utraty ciepła oraz ogranicza koszty eksploatacji do minimum. Mówiąc krótko: ThermaSmart CoolTM firmy Thermaflex to gwarancja doskonale zaizolowanej instalacji.

ThermaSmart Cool TM , koszt brutto przykładowej średnicy 22/9 wynosi 2,44/mb

Thermaflex Izolacji Spółka z o.o., ul. Przemysłowa 6, 58-130 Żarów

www.thermaflex.com.pl

Dodaj komentarz