Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Czy kurs Heidenhain się opłaca?

Kursy programowania Heidenhain są skierowane zarówno do osób, które miały już styczność z obsługą tego rodzaju programu, a także dla kompletnych nowicjuszy, dla których obsługa maszyn za pomocą programu Heidenhain jest kompletną nowością.

Jeśli chodzi o naukę programu Heidenhain – kurs dla osób początkujących jest krótkim szkoleniem, gwarantującym zdobycie podstaw programowania przy użyciu tej formy sterowania. Na kursach programowania Heidenhain przedstawiane są m.in. programy pisane na podstawie konkretnych rysunków, dzięki którym możliwe jest zapoznanie się z poszczególnymi funkcjonalnościami tej metody sterowania, a także przybliżenia kursantów do tego, jak wygląda praca przy użyciu programu Heidenhain w rzeczywistości.

Kurs Heidenhain – czym jest?

Kurs Heidenhain jest szkoleniem dotyczącym metod sterowania, opracowanych przez dr Johannesa Heidenhaina, którego prace umożliwiły projektowanie oraz produkcję urządzeń, gwarantujących pozycjonowanie z bardzo wysoką dokładnością. Firma Heidenhain zajmuje się m.in. tworzeniem obrabiarek o wysokiej precyzji.

Szkolenie Heidenhain ma na celu naukę obsługi oraz programowania maszyn CNC, które pracują w systemie Heidenhain. Dobry kurs Heidenhain można rozpoznać m.in. po tym, czy prowadzący szkolenie udostępniają swoim kursantom symulatory Heidenhain. W przypadku osób nie znających języka niemieckiego, istotną kwestią jest także to, czy symulator będzie pracował w polskiej wersji językowej.

Czego powinieneś dowiedzieć się na kursie Heidenhain?

W przypadku szkoleń Heidenhain na poziomie początkującym, w programie szkolenia, powinny znaleźć się m.in. takie zagadnienia jak: nauka ustawiania i uruchamiania programu (w tym m.in. zmiana rozdzielczości, zmiana języka, czy układu okna), stworzenie nowego pliku programu, stworzenie półfabrykatu, a także zdefiniowanie punktu odniesienia.

Dobry kurs Heidenhain, powinien także zaznajomić kursantów z możliwością wyboru narzędzia (w przypadku systemu Heidenhain jest to funkcja TOOL CALL), a także pokazać, jak zdefiniować parametry obróbki. Na kursie Heidenhain można także dowiedzieć się, jak zastosować współrzędne biegunowe.

Poza tym, na szkoleniu z Heidenhain, powinieneś dowiedzieć się, jak wejść w dany materiał i z niego wyjść (cykle APPR i DEP), a także jak zastosować lewostronną i prawostronną korekcję narzędzia (RL i RR). Dzięki kursowi Heidenhain możliwa jest również korekcja promienia narzędzia, a także dodanie nowych narzędzi do tablicy narzędzi, wykonać fazę, cykl lub zaokrąglenie.