Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Reflektor diodowy XLed firmy Steinel – i stała się jasność…

Niepozorna dioda LED, dzięki swej fenomenalnej wydajności, niesłychanie długiej żywotności i niewielkim rozmiarom szturmem podbiła rynek oświetleniowy dokonując na nim prawdziwej rewolucji. Firma Steinel wykorzystując te znakomite właściwości diod LED-owych poszerzyła swoją ofertę o dwa modele zewnętrznych reflektorów XLed, otwierając przed nami nowy wymiar energooszczędności i funkcjonalności. Natomiast Lange Łukaszuk, jako wyłączny dystrybutor produktów marki Steinel na Polskę, czyni je dla nas szeroko dostępnymi.

Reflektory XLed firmy Steinel stanowią doskonałą syntezę energetycznej efektywności światła ledowego z unikalnym designem. Występują w dwóch wersjach: XLed 10 i XLed 25, różniących się od siebie ilością zainstalowanych diód (High-End) wynoszących odpowiednio 10 i 25. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników, modele te są oferowane w wersji: z czujnikiem ruchu oraz bez czujnika, dzięki czemu możemy dostosować dany rodzaj reflektora do naszych indywidualnych potrzeb.

XLed – eXtremalnie nowatorski

Technologia XLed marki Steinel Fot. Steinel
Technologia XLed marki Steinel Fot. Steinel

Wielu z nas spotkało się z potrzebą oświetlenia swojego domu, posesji, terenu zakładu, hali przemysłowej czy magazynu. W obliczu energetycznej dekoniunktury implikującej poszukiwanie nowych rozwiązań w dziedzinie oszczędności, korzyści z posiadania oświetlenia zużywającego zaledwie 1/3 energii w porównaniu z tradycyjnymi reflektorami halogenowymi są wręcz niewymierne. Reflektory diodowe XLed marki Steinel w zależności od modelu, pobierają ok. 25 (XLed 10) lub 60 W (XLed 25) a nadzwyczajna żywotność diód szacowana na 50 tys. godzin pozwala na użytkowanie go przez około 45 lat (przy założeniu, że reflektor świeci się ok. 3 godzin dziennie). Oświetlenie LED-owe jest również bezkonkurencyjne w zestawieniu ze świetlówkami kompaktowymi zwanymi potocznie „żarówkami energooszczędnymi”, których mankamentem jest znacznie opóźniony czas świecenia z pełną mocą. Zintensyfikowaniu oszczędności energii, służy optymalizacja czasu użytkowania oświetlenia w ciągu doby za pomocą zintegrowanego z reflektorem czujnika ruchu. Technologia czujników ruchu pozwala generować oszczędności już od momentu zainstalowania, ponieważ reflektor oświetla tylko tą strefę, w której ktoś aktualnie przebywa, automatycznie wyłączając oświetlenie w momencie opuszczenia przez osobę obszaru widzenia czujnika. Wyjątkowo czułe detektory reflektora diodowego XLed rejestrują każdy ruch w zasięgu maksymalnie do 12 metrów, obejmując kąt wykrywania 240° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem, przy czym bardzo duży skręt głowicy świetlnej (zakres obrotu w pionie – 200°, w poziomie – 270°), umożliwia nam jak najlepsze dostosowanie reflektora XLed do rzeźby oświetlanego terenu, zagospodarowania obszaru i konstrukcji budynku, na którym reflektor zostaje zamontowany.

Czujnik na straży bezpieczeństwa

Reflektor diodowy XLed 25 Fot. Steinel
Reflektor diodowy XLed 25 Fot. Steinel

Reflektory diodowe XLed 10 i 25  marki Steinel intrygują nie tylko nowoczesnym wzornictwem płaskiej głowicy świetlnej typu Flat-Design wykonanej z trwałego aluminium w kolorze białym i czarnym, lecz także zachwycają technologicznie zaawansowanym czujnikiem ruchu. Mianowicie reflektory XLed 10 i 25 zostały wyposażone w dwa ultra precyzyjne czujniki piroelektryczne, które wykrywają niewidzialne promieniowanie cieplne, emitowane przez poruszające się ciała ludzi i zwierząt. Zarejestrowane w ten sposób promieniowanie cieplne przetwarzane jest przez układ elektroniczny powodując automatyczne włączenie się reflektora.  Ważny jest wybór miejsca, w którym zainstalujemy reflektor diodowy z czujnikiem ruchu, ponieważ umiejscowione w obszarze wykrywania przeszkody, takie jak: mury, duże drzewa, przeszklenia, mogą uniemożliwić wykrycie promieniowania cieplnego, a tym samym zniweczyć efektywność działania całego urządzenia. Ponadto reflektor XLed marki Steinel należy zamontować na podłożu o wysokiej stabilności, aby mieć pewność wyeliminowania drgań i wstrząsów zakłócających jego prawidłowe działanie. Znakomitym udogodnieniem dla wszystkich użytkowników jest możliwość regulowania  9 poziomów i 304 stref wykrywania czujnika oraz jego zasięgu, optymalizując obszar rejestrowania ruchu. Sposobność ku temu dają należące do wyposażenia przesłony, za pomocą których zakryjemy dowolną ilość segmentów soczewki czujnika, skracając tym samym jego zasięg. Tym sposobem możemy usunąć problem zbędnie aktywujących reflektor przechodniów czy ruchu ulicznego.

Funkcje jasne jak… LED

Przy konstruowaniu innowacyjnych reflektorów diodowych XLed 10 i 25 wkroczono na zupełnie nową drogę w dziedzinie chłodzenia diód High-End -3-W oraz mikroprocesorowego, elektronicznego sterowania. Sterowanie ATC (Active –Thermo-Control) jest systemem chłodniczym, który aktywnie kontrolując temperaturę urządzenia, zabezpiecza reflektor przed przegrzaniem się. Funkcja opóźniania wyłączenia, lub inaczej – ustawiania czasu załączenia, pozwala nam kontrolować czas, przez który reflektor będzie oświetlał dany obszar od ostatniego wykrycia ruchu od 5 s do 15 min. Podobnie możemy indywidualnie dostosować próg czułości zmierzchowej (funkcja Nightmatic w zakresie od 2 do 2 000 luksów), dzięki czemu reflektor będzie się automatycznie włączał po zapadnięciu zmroku i wyłączał po nadejściu świtu, czyniąc XLed 10 i 25 jeszcze bardziej energooszczędnym.  Nieoceniona regulacja mocy umożliwia przechodzenie na tryb pracy  ciągłej ze zredukowaną jasnością w godzinach nocnych. W stanie spoczynku reflektor XLed marki Steinel zmniejsza moc świecenia do 10% jasności podstawowej a dopiero na skutek ruchu w obszarze wykrywania czujnika światło zostaje przełączone na maksymalną, 100% moc i świeci przez zaprogramowany przez nas czas. Jeśli jednak życzymy sobie pracy reflektora z maksymalną mocą świecenia w trybie constans, nic nie stoi temu na przeszkodzie, gdyż XLed 10 i 25 z czujnikiem ruchu, zostały wyposażone w funkcję stałego świecenia. Ponadto dzięki zewnętrznemu wyjściu sygnału sterującego możemy do reflektora diodowego Steinel podłączyć żarówki o mocy do 800 W, świetlówki o mocy do 400 W czy też takie sprzęty elektroniczne jak wentylator czy radio.

Reflektory diodowe XLed 10
Reflektory diodowe XLed 10

Prosty dwuczęściowy montaż na słupku mocującym w kolorze srebrnym oraz opcja umieszczenia reflektora XLed 10 lub 25 pod podcieniami przy braku konieczności zachowania odstępu bezpieczeństwa 1m, czyni go urządzeniem ultra funkcjonalnym. Niebywałą trwałość i solidność wykonania gwarantuje natomiast stopień ochrony – IP 54 a prawidłowość działania reflektora XLed 10 i 25  oraz bezpieczeństwo użytkownika potwierdza 36 – miesięczna gwarancja udzielana przez firmę Steinel od dnia sprzedaży.  Reflektory diodowe XLed 10 i 25 będąc kwintesencją  energooszczędności i praktyczności, wyznaczają nowe standardy w dziedzinie oświetlenia LED-owego.

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu XLed 10 marki Steinel, cena brutto – 995,61 zł,

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu XLed 25 marki Steinel, cena brutto – 1595,33 zł,

Słupek mocujący do reflektorów XLed marki steinel, cena brutto – 158,23 zł.

Producent: STEINEL

Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

www.langelukaszuk.pl

Dodaj komentarz