Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Oświetlenie LED = mniejsze rachunki

Żarówki LED wypierają z rynku tradycyjne oświetlenie. Nie tylko mocniej świecą, nie tylko są bardziej ekologiczne dla środowiska, ale przede wszystkim zużywają do 10 razy mniej energii w porównaniu z modelami starego typu. To oznacza oszczędności, które mogą znacząco wpłynąć na budżet rodziny, ale również na finanse przedsiębiorstw.


Potwierdzeniem tej tezy są konkretne wartości. Przyjmuje się, że średnio 3-osobowa rodzina w Polsce zużywa rocznie 3500 KWh. KWh to jednostka, która odpowiada ilości energii, jaką przez godzinę pobiera urządzenie o mocy 1000 watów, czyli jednego kilowata. Uśredniając, 18% rocznego bilansu zużycia energii stanowi oświetlenie. Zakładając, że 1 KWh to koszt 0,55 zł, każdego roku za samo oświetlenie mieszkania tradycyjnymi żarówkami, gospodarstwo rodzinne składające się z trzech osób płaci więc około 346 zł. Gdyby jednak w miejsce oświetlenia starego typu wprowadzono tylko żarówki LED np. marki Nextec firmy Poltronic, odpowiadające 60W, rachunki za oświetlenie tej rodziny spadłyby radykalnie do kwoty 30-40 zł za cały rok. Żarówki LED marki Nextec, odpowiednik zwykłych 40 czy 60W pobierają bowiem, w zależności od modelu, od 3 do 15 W. Dzięki temu, bez żadnego ubytku dla mocy światła, przeciętny Kowalski płaci od 7 do 10 razy mniej za rachunki w porównaniu z sąsiadem, w domu którego wciąż króluje oświetlenie starego typu.

Reasumując, w ujęciu 12 miesięcznym średnia rodzina, wymieniając stare nośniki światła na LED-owe Nextec , zredukowałaby łączny rachunek za energię z ok. 1920 zł do 1620 zł. Różnica wynosi aż 300 zł rocznie. – Gdybyśmy założyli, że 3-osobowa rodzina mieszka w lokalu składającym się z kuchni, łazienki, przedpokoju i 3 pokoi. Wyobraźmy sobie, że łącznie w izbach tych znajduje się 10 lamp. Taka rodzina na zakup żarówek Nextec, odpowiadających 60W musiałaby zapłacić od 300- 500 zł, w zależności od modelu – dodaje Paweł Rochala przedstawiciel firmy Poltronic. Oznacza to, że kupno żarówek LED do wyżej wymodelowanego mieszkania zwraca się po około 6 miesiącach, a od siódmego miesiąca żarówki zaczynają już na siebie zarabiać. Właśnie dlatego stają się prawdziwą rewolucją na rynku. I choć Poltronic wprowadził nowe modele do obrotu zaledwie kilka tygodni temu, firma odnotowuje dynamicznie rosnącą sprzedaż tego produktu zarówno wśród klientów indywidualnych, ale także wśród przedsiębiorstw i nawet wśród administracji państwowej. Im więcej starych żarówek wymienionych na LED – tym większe oszczędności.

Produkty marki Nextec zyskują popularność nie tylko ze względu na obniżanie rachunków za prąd. Żarówki te, jak podkreśla dystrybutor, są bardziej niezawodne od zwykłych i energooszczędnych modeli. Dlaczego? Tajemnica tkwi w wykonaniu produktów. Wysokiej jakości diody LED to podstawa, poza tym występują tu materiały takie jak szkło, aluminiowe obudowy, które dodatkowo pełnią funkcję radiatora odpowiadając za lepsze doprowadzenie ciepła i jednocześnie obniżają temperaturę pracy żarówek. To wszystko wpływa na zwiększenie żywotności produktów. W efekcie żarówki LED marki Nextec świecą średnio dziesięciokrotnie dłużej od tradycyjnych żarówek i dwukrotnie dłużej od żarówek energooszczędnych.

 

System LED jest również niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o przyjazne dla środowiska oświetlenie. Nośniki te nie posiadają szkodliwych substancji. – Technologia LED, którą wykorzystaliśmy w żarówkach NEXTEC, pozwoliła na wyeliminowanie tradycyjnego żarnika, czy też gazów, dzięki czemu w samej żarówce nie ma rtęci – wyjaśnia Paweł Rochala z firmy Poltronic. Dodatkową wartością jest fakt, że żarówki te nie nagrzewają się nadmiernie i dlatego znajdują bardzo szerokie zastosowanie w architekturze zewnętrznej i wewnętrznej. Dodatkowym atutem jest bardzo szeroka gama modeli o różnym wzornictwie. – Nasze żarówki idealnie sprawdzają się w dużych halach, na elewacjach zewnętrznych, ale również w mieszkaniach zwykłych rodzin, m.in. w lampach, w których klosze wykonane są z papieru czy też z bibuły. Posiadamy szeroką gamę modeli, wśród których znajdują się żarówki o czterech różnych trzonkach: MR16, GU10 czy najczęściej spotykane E14 i E27 – doradza Paweł Rochala dodając, że wszystkie modele żarówek LED marki Nextec świecą wybraną barwą– białą ciepłą lub białą zimną.

Aby ułatwić dostęp do żarówek LED marki Nextec, stworzono dwa modele zakupu, bezpośrenio od producenta-dystrybutora w sklepie internetowym oraz w sieciach handlowych i sklepach elektrycznych, które coraz częściej wzbogacają półki tym technologicznym hitem ze względu na zainteresowanie klientów .

Dodaj komentarz