Dzwonek do drzwi bezprzewodowy klasyczny, bezprzewodowy czy z wideo w który warto zainwestować?

Budując własny dom lub przeprowadzając generalny remont, bardzo często zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj dzwona do drzwi warto wybrać. Czy w ogóle jest sens zastanawiać się nad zakupem takiego produktu? Jakie opcje mamy do wyboru i która z nich będzie najlepsza?

Dlaczego warto zastanowić się, jaki dzwonek kupić?

Mogłoby się wydawać, że zakup dzwonka do drzwi jest jednym z mniej istotnych zadań, które musimy wykonać. Prawda jest jednak inna, ponieważ rodzaj wybranego dzwonka może znacząco wpłynąć na komfort funkcjonowania w naszym domu.

Dzwonek bezprzewodowy, klasyczny czy z wideo?

Klasyczny dzwonek do drzwi, czyli przewodowy, posiada kable przewodzące sygnał. Taki rodzaj dzwonka ma stałe zasilanie, dzięki czemu nie jest konieczne wymienianie baterii co jakiś czas. Zaletą jest również cena, ponieważ najtańszy dzwonek przewodowy możemy kupić już za kilkanaście złotych. Dzwonek przewodowy najłatwiej zamontować, gdy wnętrze nie jest jeszcze wykończone.

Innym rodzajem dzwonka do drzwi jest dzwonek bezprzewodowy, w którym dźwięk jest przesyłany drogą radiową. Dodatkowo nie trzeba instalować okablowania, a samo zasilanie jest bateryjne lub na akumulator. Montaż tego typu dzwonka jest szybki i łatwy. Można się na niego zdecydować nawet wtedy, gdy mieszkanie jest już wykończone.

Nowoczesny dzwonek bezprzewodowy z wideo

Najciekawszym rodzajem dzwonka do drzwi jest dzwonek z wideo, który zapewnia nam komfort i wysokie bezpieczeństwo. Przede wszystkim z tego powodu, że jeszcze przed „odebraniem” dzwoniącego dzwonka możemy sprawdzić, kto stoi pod drzwiami. Takie modele dzwonków mają też najbardziej nowoczesny design i doskonale pasują do nowych mieszkań.

Nowoczesne dzwonki do drzwi bardzo często są wybierane do nowoczesnych domów, wyposażonych w system tzw. inteligentnego domu. Jeśli zastanawiasz się również nad takim rozwiązaniem, to koniecznie zapoznaj się z naszym kolejnym artykułem pt. „Jaka jest cena inteligentnego domu i co składa się na nią składa?”.