Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu XLed Home 1 firmy Steinel – niezwykła moc diody LED

Niskie zużycie energii elektrycznej, długa żywotność czy niewielka emisja ciepła to tylko niektóre zalety innowacyjnego reflektora diodowego XLed Home 1 marki Steinel, który łączy w sobie walory ekonomiczne, ekologiczne oraz design. Z kolei dzięki wyłącznemu dystrybutorowi produktów marki Steinel na Polskę, firmie Lange Łukaszuk s.j., zaawansowany technologicznie reflektor Steinel jest już dostępny dla wszystkich użytkowników poszukujących najnowszych rozwiązań w dziedzinie oświetlenia.

XLed Home 1 marki Steinel – numer 1 wśród reflektorów

Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLed Home 1 marki Steinel, fot. Steinel
Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLed Home 1 marki Steinel, fot. Steinel

Reflektor diodowy XLed Home 1 marki Steinel został wyposażony w 170 LEDowych diod. Dzięki temu doskonale oświetli on wejście do domu, podjazd przed garażem czy taras. Warto podkreślić, że reflektor ten zużywa jedynie 15 W energii, a dzięki zastosowaniu innowacyjnego układu sterującego jest on również bardziej wydajny. Nowoczesne podzespoły posiadają jeszcze jedną, bardzo ważna zaletę – praktycznie nieograniczoną żywotność. Duża wydajność reflektorów marki Steinel wspierana jest przez system ATC – Active – Thermo – Control, który zabezpiecza diody LED przed przegrzaniem i aktywnie kontroluje temperaturę urządzenia. Z kolei obudowa reflektora z radiatorem wykonanym z aluminium pozwala bardzo szybko odprowadzać ciepło wytworzone podczas użytkowania diod. Oznacza to, że reflektor Steinel XLed Home 1 emituje niewiele ciepła, dzięki czemu może być montowany również pod zadaszeniami. Czujnik ruchu zastosowany w tym reflektorze swoim zasięgiem obejmuje miejsca oddalone aż o 14 m, dzięki czemu nadzorowany  obszar sięga nawet do 239 m kwadratowych. Dodatkowo ruchomy panel świetlny, którego zakres obracania wynosi odpowiednio 180 st. poziomo i 120 st. pionowo, pozwala indywidualnie dostosować kąt padania światła na oświetlaną powierzchnię. Firma Steinel przygotowała reflektor XLed Home 1 w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i srebrnej, czyniąc go nie tylko kwintesencją funkcjonalności, ale także estetycznym urządzeniem przydatnym w każdym domu.


Inteligentny czujnik ruchu

Reflektor diodowy wymaga mniej niż 15 Watt by oświetlić otoczenie domu, fot. Steinel
Reflektor diodowy wymaga mniej niż 15 Watt by oświetlić otoczenie domu, fot. Steinel

Technologia czujników na podczerwień firmy Steinel pozwala na inteligentne wykorzystanie światła tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne. Zastosowany w reflektorze XLed Home 1 zmierzchowy czujnik ruchu włącza się tuż po zmierzchu, wyłącza o świcie lub zapala reflektor wtedy, gdy wyczuje ruch. Warto dodać, że został on wyposażony w zabezpieczenie przed podpełzaniem. Co więcej, ruchoma głowica czujnika pozwala obracać go o 90 st. w pionie oraz o 180 st. w poziomie. Dodatkowo czujnik marki Steinel posiada tzw. nadzorowanie strefy położonej wzdłuż ściany budynku, co powoduje, że reflektor XLed Home 1 można stosować do oświetlania elewacji budynku. Czujnik ruchu zastosowany w reflektorze XLed Home 1 marki Steinel posiada możliwość ręcznego sterowania funkcjami, co pozwala na tryb pracy ciągłej, dzięki czemu reflektor będzie się automatycznie włączał po zapadnięciu zmroku i wyłączał po nadejściu świtu lub tryb czuwania, gdzie reflektor będzie oświetlał dany obszar od ostatniego wykrycia ruchu od 8 s do 35 minut. Warto podkreślić, że połączenia techniki diod świecących LED i sterowania czujnikowego marki Steinel pozwala na oszczędność do 90% w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła.

Czujnik ruchu włącza reflektor XLed Home 1 po zmierzchu, fot. Steinel
Czujnik ruchu włącza reflektor XLed Home 1 po zmierzchu, fot. Steinel

Dwuczęściowy reflektor XLed Home 1 marki Steinel należy do najnowszej generacji źródeł światła. Prosta konstrukcja, technologiczne zaawansowanie oraz wyjątkowe właściwości diody LED sprawiają, że jest to oświetlenie dostosowane  do różnych zastosowań. Z kolei niebywałą trwałość i solidność wykonania gwarantuje stopień ochrony – IP 44 a prawidłowość działania reflektora XLed Home 1  oraz bezpieczeństwo użytkownika potwierdza 5 – letnia gwarancja udzielana przez firmę Steinel.  Reflektor diodowy XLed Home 1 będąc kwintesencją  energooszczędności i praktyczności, wyznacza nowe standardy w dziedzinie oświetlenia LED-owego.

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu XLed Home 1 marki Steinel, cena netto – 447, 88 zł

Producent: STEINEL

Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

www.langelukaszuk.pl

Dane techniczne reflektora XLed Home 1 marki Steinel

Wymiary (wys. X szer. X gł.) 210 x 175 x 180 mm
Moc 170 diod LED, ok. 14,8 W

Żywotność diod LED: do 50 000 godz.

Barwa światła 6700 kelwinów
Zasilanie sieciowe 230 – 240 V, 50 Hz
Zakres obracania reflektora 180° poziomo, 120° pionowo
Kąt wykrywania 140° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem
Zakres obracania czujnika 180° poziomo, 90° pionowo
Zasięg wykrywania czujnika max 14 m (ze stabilizacją temperaturową)
Ustawienia  progu czułości zmierzchowej 2 – 2000 luksów
Ustawienie czasu 8 s – 35 min
Stopień ochrony IP 44
Klasa ochronności I

Wyłącznym dystrybutorem narzędzi i oświetlenia marki Steinel – światowego lidera w produkcji narzędzi grzewczych – jest Lange Łukaszuk s. j. LANGE ŁUKASZUK rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu, oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Początkowa działalność opierała się na dystrybucji produktów firmy Steinel, której od 1990 roku Lange Łukaszuk s. j. jest przedstawicielem w Polsce. Steinel w Polsce to nie tylko produkty i osprzęt, to także prawdziwie niemiecka solidność i dbałość o wysoką jakość obsługi klientów, zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do informacji na temat firmy i jej oferty oraz szybko działająca sieć serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zorganizowana przez Lange Łukaszuk Sp.j.

Dodaj komentarz