Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Lampa wewnętrzna z czujnikiem ruchu wysokiej częstotliwości Steinel RS 16 – OBIecującym światłem

XVIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło, już po raz drugi stały się areną wręczenia nagród w konkursie OBIecujące Światło. Tegoroczna nagroda w kategorii opraw innowacyjnych przypadła lampie wewnętrznej z czujnikiem wysokiej częstotliwości RS16 firmy Steinel.

Pierwsza nagroda w konkursie OBIecujące Światło dla lampy Steinel RS 16, fot. Lange Łukaszuk
Pierwsza nagroda w konkursie OBIecujące Światło dla lampy Steinel RS 16, fot. Lange Łukaszuk

Organizatorzy konkursu OBIecujące Światło postawili sobie za cel promowanie najlepszych, najbardziej nowatorskich i niekonwencjonalnych rozwiązań zarówno technicznych, jak i wzorniczych. W tym roku, spośród 14 zgłoszonych do konkursu produktów, największe uznanie jury zdobyła lampa zewnętrzna RS 16 firmy Steinel wyposażona w czujnik wysokiej częstotliwości. Została ona uhonorowana pierwszą nagrodą w kategorii „Oprawy innowacyjne”. Oceniający docenili zarówno jej zaawansowaną technologicznie konstrukcję, jak i eleganckie wzornictwo. „Nagroda w konkursie OBIecujące Światło 2010 jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem, szczególnie, że została ona przyznana za innowacyjność naszego produktu. Firma Steinel od lat stara się, by jej produkty wyznaczały nowe uroczystoscstandardy w dziedzinie stosowanych technologii, dlatego fakt, że lampa RS 16 została doceniona właśnie za nowoczesność jest dla nas bardzo dobrą wiadomością” – mówi Beata Bedrij-Wolańczyk z firmy Lange Łukaszuk, wyłącznego dystrybutora marki Steinel, odbierając nagrodę z rąk Joanny Michalskiej, dyrektor pionu centrali systemowej OBI.

Lampa RS 16 wyznacza trendy

Lampę Steinel RS 16 wyposażono w czujnik wysokej częstotliwości, fot. Lange Łukaszuk
Lampę Steinel RS 16 wyposażono w czujnik wysokej częstotliwości, fot. Lange Łukaszuk

Nagrodzona lampa wewnętrzna opiera swoje działanie na czujniku ruchu, który funkcjonuje jak radar: emituje fale i analizując jej echo wykrywa ruch obiektu, włączając światło. W przeciwieństwie do detektorów ruchu na podczerwień, czujnik, w jaki wyposażona jest lampa RS 16 wykrywa ruch obiektu bezzwłocznie i równie skutecznie bez względu na jego kierunek oraz temperaturę otoczenia. Dzięki temu światło w pomieszczeniu jest zapalane tylko wtedy, gdy poruszający się obiekt znajdzie się w pobliżu czujnika oraz gaśnie, gdy opuści on dany obszar. Zastosowanie technologii wysokiej częstotliwości pozwala zredukować koszty energii elektrycznej aż o 70-90% w stosunku do instalacji opartej na tradycyjnym oświetleniu. Co więcej, poza aspektem oszczędności energii, lampa RS 16 firmy Steinel pozwala także zwiększyć bezpieczeństwo. Wysoka dokładność czujnika eliminuje sytuacje, w których bardzo łatwo o wypadek, np. po wejściu do nieoświetlonej piwnicy lub klatki schodowej. Zasięg detektora można regulować bezstopniowo w zakresie od jednego do ośmiu metrów (średnica). Lampa RS 16 firmy Steinel posiada zintegrowany czujnik zmierzchowy (2 do 2000 luxów). Użytkownik ma również możliwość ustawienia czasu, przez jaki lampa RS 16 pozostanie zapalona po tym, jak czujnik przestanie wykrywać ruch. Z uwagi na to, że szkło nie jest przeszkodą dla fal wysokiej częstotliwości, czujniki te moga być umieszczane wewnątrz lamp, co uczyni je niewidocznymi od zewnątrz. Dzięki temu żadne elementy czujników lamp nie zakłócają atrakcyjnego wyglądu lamp, a tym samym nie prowokują do kradzieży czy wandalizmu w miejscach publicznych.

Dane techniczne lampy Staine RS 16

Wymiary (średnica x wysokość) 275 x 95mm
Moc max 60W / E27
Kąt wykrywania 360 st. z kątem rozwarcia 160 st.
Zasięg 1 – 8m, ustawiany bezstopniowo
Napięcie zasilania 230-240V, 50Hz
Technika wysokich częstotliwości 5,8 GHz
Moc nadawcza ok. 10mW
Ustawienie progu czułości zmierzchowej 2 – 2000 lx
Ustawianie czasu 5 sek. – 15 min.
Rodzaj ochrony IP 21
Okres gwarancji 3 lata

Lampa wewnętrzna z czujnikiem ruchu wysokiej częstotliwości Steinel RS16, cena brutto 223,74 zł

Producent: STEINEL

Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

www.langelukaszuk.pl

Dodaj komentarz